Олексій Ясь » Вступна стаття до розвідки М.С. Грушевського «Степ і море в історії України. Кілька слів щодо пляну і перспектив сього досліду»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вступна стаття до розвідки М.С. Грушевського «Степ і море в історії України. Кілька слів щодо пляну і перспектив сього досліду»

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 06.06.2016
Твір змінено: 06.06.2016
Завантажити: pdf див. (472.6 КБ)
Опис: Ясь О. В. Вступна стаття до розвідки М. С. Грушевського «Степ і море в історії України. Кілька слів щодо пляну і перспектив сього досліду» // Український історичний журнал. – 2016. – № 1. – С. 176–180.

Грушевський М. С. Степ і море в історії України. Кілька слів щодо пляну і перспектив сього досліду // Український історичний журнал. – 2016. – № 1. – С. 180–194.

У статті М.Грушевського актуалізується роль і значення степу й моря як геогра¬фічної, кліматичної та природної підоснови територіальної («порайонної») істо¬рії України у світлі багатоманітних соціальних, політичних, етнокультурних, демографічних, господарських, транспортних, колонізаційних, комунікаційних та інших трансформацій. Висунуто й обґрунтовано тезу про нагальну потребу демонтажу конструкта «Новоросія» та розриву з «новоросійською» концептуалі¬зацією в історії Південної України з перспективи українського історієписання дру¬гої половини 1920 – початку 1930-х рр. Розглянуто передісторію й метаморфози у формуванні знищеного порайонного збірника «Полуднева Україна».
Ключові слова: Південна Україна, Новоросія, російщення, реґіональна історія, українська історіографія, реґіональні («порайонні») збірники.

 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.