Олексій Ясь » Суспільні ідеали та уявні проекції українського майбутнього у репрезентації «діючих» генерацій інтелектуалів XX ‒ початку XXI ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Суспільні ідеали та уявні проекції українського майбутнього у репрезентації «діючих» генерацій інтелектуалів XX ‒ початку XXI ст.

Не визначено
Написано: 2019 року
Розділ: Історична
Твір додано: 16.04.2020
Твір змінено: 07.07.2022
Завантажити: pdf див. (2.5 МБ)
Опис: Смолій В., Ясь О. Суспільні ідеали та уявні проекції українського майбутнього у репрезентації "діючих" генерацій інтелектуалів XX ‒ початку XXI ст. / За ред. В. Смолія; Упорядк. бібліограф., імен, і предмет, покаж. С. Блащук. НАН України. Інститут історії України ‒ К.: Інститут історії України, 2019. ‒ 302 с.


Висвітлюється динамічний і мозаїчний діапазон уявлень українських інтелектуалів щодо гаданого майбутнього у багатоманітних контекстах і трансформаціях українства протягом XX - початку XXI ст. Акцентується увага на впливах поколіннєзих метаморфоз і варіативних "просторів досвіду" як на загальний горизонт очікуваної прийдешності, так і на візії українських діячів. Розглядається формування, становлення, еволюція, або, навпаки, суцільне переформатування уявлень українських мислителів під час революцій і воєнних катастроф стосовно імовірної будучини. Окреслюються найголовніші вектори та проекції, пов’язані з циркуляцією уявлень про українську ідею чи загальнонаціональний ідеал, притаманні "діючим" генераціям інтелектуалів того чи іншого періоду. На основі компаративних запитів у розрізі "вічних питань" суспільного буття показуються й аналізуються уявні перспективи майбутнього українства, зокрема становища українського соціуму, ролі національної аристократії / еліти, місця України на мапі світоустрою, війни та миру та ін.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.