Віталій Андрєєв » Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого

Праця
Написано: 2012 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 03.07.2014
Твір змінено: 30.08.2022
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: У монографії на основі опублікованих та архівних документів, які переважно вперше впроваджуються до наукового вжитку, згадок сучасників, реконструйовано інтелектуальну біографію визначного українського історика Віктора Платоновича Петрова (1894-1969). Докладно висвітлено наукову діяльність ученого, проаналізовано його творчий доробок, показано місце та роль науковця у вітчизняній гуманітаристиці й, зокрема, історичній науці. Основний акцент зроблено на висвітленні його оригінальної концепції вітчизняної історії та теорії епох, що стала її методологічним підґрунтям. За В. Петровим історія українського народу є дискретною, не підпорядкованою ідеї прогресу та генетично пов’язаною з європейською культурою, адже має спільне з нею коріння - антична цивілізація. Історія України - невід’ємна складова частина європейського історичного процесу. Основні віхи життєвого і творчого шляху В. Петрова подаються на тлі суспільно-політичних подій в Україні, СРСР та світі. Також увазі читача пропонується праця В. Петрова «Скіфи. Мова і етнос» (1968). Сподіваємося, що перевидання призабутої книги допоможе актуалізувати науковий доробок визначного українського інтелектуала.

Андрєєв В.М. Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого: Монографія. - Дніпропетровськ: Герда, 2012. - 476 с. - (Серія «DNIPROVIANA»)
ISBN 978-966-8856-63-1
Пов'язані твори:
Рецензія на кн.: Андрєєв В.М. Віктор Петров: Нариси інтелектуальної біографії вченого. – Дніпропетровськ: Герда, 2012 (авт. Олексій Ясь) Наук. Рецензія 2013
Пов'язані автори:
Петров Віктор
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.