Новини сайту
Сторінки:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... 12
В нас гарні новини. Файли, доступ до яких раніше був вимушено призупинений через брак місця на сервері, знову доступні у Чтиві.
Тепер файли, які були додані у Чтиві раніше, зберігається в «архівному» схроні (shron2.chtyvo.org.ua) й теоретично можуть бути певні помилки з доступом до них та/або з завантаженням цих файлів. Тож якщо у Вас виникають помилки з файлами — повідомляйте нас про помилки.

Крім того, тепер доступне читання файлів txt просто з сайту, за допомогою служби Google Docs (потрібно тиснути посиланння «див.» біля посилання на завантахення файлу txt).

Також за допомогою служби Google Search впроваджено зручний пошук по Чтиву, який шукає як у довідкових статтях, назвах творів/авторів, описах та змісті творів, так і у текстах файлів pdf та doc.

Додатково також є можливість пошуку по «корпусу української мови» по всіх можливих текстах творів, які є у Чтиві. За корпусом можна дізнаватися, чи існує слово в українській мові і як воно зазвичай вживається. Саме корпусом користуються укладачі сучасних словників. Функція впроваджена завдяки проекту Korpus.org.ua та буде помічною для філологів, редакторів, мовознавців.
Вчора нам прийшло повідомлення від Роскомнадзору (така собі інквізиція РФ в мережі Інтернет) про те, що одна з книг, що є у Чтиві, містить цитуємо: «заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».
Такою книгою є колективна праця, яка містить спогади та роздуми членів УНА-УНСО, що була першою дієвою націоналістичною організацією незалежної України, — «Війна у натовпі».
Зокрема, книга містить спогади про участь добровольців УНА-УНСО у військових конфліктах та заворушеннях, які РФ розв'язувала та підтримувала у 1990-х роках, — в Придністров'ї, Абхазії, Чечні та Бєларусі, а також непересічну діяльність організації в Україні.
Коли ворог каже, що книга повинна бути заблокована, ми однозначно рекомендуємо її до прочитання.
Шановні читачі, як ми вже повідомляли, Чтиво має певні складнощі з розміщенням файлів (хостингом). Тому ми змушені були розмістити на сайті рекламні блоки. Ми очікуємо, що такий крок хоча б частково покриє витрати на хостинг Чтива.

Якщо Ви не розумієте, про що мова і не бачите, що за рекламні блоки є на Чтиві - вимкніть блокувальник реклами у своєму оглядачі Інтернету. Можливо, там і для Вас є щось цікаве :-)

Дякуємо, що читаєте разом з нами.
Шановні читачі, «Чтиво» - це е-бібліотека, яка одночасно є і великим сховищем файлів з текстами статей, книг, журналів та газет. На даний момент файлосховище «Чтива» займає понад 220 ГБ і наш поточний хостинг не дозволяє тримати в доступі такий обсяг інформації. Тому до вирішення питання з додатковим обсягом пам'яті на хостингу ми змушені були вилучити з доступу частину файлів бібліотеки.
Були вилучені файли таких часописів та наукових видань:
- «Літературно-науковий вістник»;
- журнал «Всесвіт»;
- видання Наукового товариства ім. Шевченка;
- часопис «Сучасність»;
- журнал «Перець».
Тож, якщо на сторінках номерів вказаних видань Ви бачите напис: «В бібліотеці відсутні оцифровані файли цього твору. Якщо маєте їх — додайте!», то знайте, що файли є, але доступ до них буде відновлений після збільшення доступного обсягу файлосховища.

P.S. Якщо Ви можете допомогти у вирішенні цієї проблеми, просимо написати нам про це.
Читачі, які допомагають нам з наповненням Чтива, часто запитують, якими принципами керуються модератори при схваленні запропонованих (доданих) авторів, творів та файлів і від чого залежить швидкість модерування.
Відповіді на ці питання ми спробували максимально розкрити у відповідній довідковій статті, з якою пропоную ознайомитися всім зацікавленим.
Сьогодні, 22.02.2015, у нас відбувся черговий ювілей: 20 тисяч творів у теці.



Дякуємо всім нашим читачам та наповнювачам, завдяки нашим спільним зусиллям шлях від 10 тисяч було пройдено всього за два роки!

Чтиво.
Видання «Українська правда. Життя» провело експертне опитування інтелектуалів (українських письменників та видавців) і склало перелік творів, які має прочитати кожен освічений українець.
Завдяки читачу Андрію, подаємо цей перелік з посиланнями на сторінки книг з у Чтиві:
1. Габріель Гарсіа Маркес: «Сто років самоти»; «Кохання під час холери» (ч. 1, ч. 2, ч. 3).
2. Вільям Шекспір: «Гамлет» та інші п'єси.
3. Фьодор Достоєвскій: «Біси», «Ідіот», «Бідні люди» та ін.
4. Франц Кафка: «Процес»; «Замок»; «Перетворення».
5. Антон Чехов: П'єси та мала проза.
6. Ернест Гемінґвей: «Фієста», «По кому подзвін»; «Старий та море».
7. Хорхе Луїс Борхес: проза (ч. 1, ч. 2).
8. Міхаіл Булгаков: «Майстер і Марґарита».
9. Герман Гессе: «Степовий вовк»; «Гра в бісер».
10. Микола Гоголь: «Вечори на хуторі біля Диканьки»; «Мертві душі»; «Тарас Бульба».
11. Володимир Набоков: «Дар», «Запрошення на страту»; «Лоліта».
12. Еріх Марія Ремарк: «Три товариші».
13. Вільям Фолкнер: «Галас і Шаленство».
14. Ярослав Гашек: «Пригоди бравого вояки Швейка» (ч. 1, ч. 2) (альтернативний переклад: «Пригоди бравого вояка Швейка»).
15. Томас Стернз Еліот: поезії.
16. Джордж Орвелл: «1984».
Сторінки:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... 12