Богдан Зек » Нацистські злочинці на службі у МДБ–КДБ: волинський слід
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нацистські злочинці на службі у МДБ–КДБ: волинський слід

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 12.07.2022
Твір змінено: 12.07.2022
Завантажити: pdf див. (414.1 КБ)
Опис: "З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ" №1 (55) 2021


Мета дослідження через долі двох волинян – А.Кошелюка і Я.Корнелюка – розкрити процес життєвого вибору в умовах Другої світової війни та післявоєнного часу. Вони проходили службу у допоміжній поліції, перебували в УПА, але в результаті стали агентами органів держбезпеки. Автор зробив спробу аналізу злочинних дій, які їм інкримінувалися, розглянув мотиви, які спонукали їх до ухвалення таких рішень, намагався знайти відповідь на питання: як і чому нацистські злочинці опинилися на службі в органах радянської держбезпеки.

Для досягнення поставлених цілей було використано загальнонаукові та спеціальні історичні методи пізнання. Серед перших стали у нагоді практики дедукції та індукції, аналізу і синтезу, порівняння. Безпосередніх результатів дослідження вдалося досягти завдяки використанню інструментів просопографічного, історико-проблемного та історико-описових методів.

У результаті дослідження вдалося встановити біографії А.Кошелюка і Я.Корнелюка в період Другої світової війни, у контексті проблеми дилеми вибору, порівняно їхні життєписи, визначено спільні характерні риси. Поряд із розглядом злочинів, що їм інкримінувалися, наведені пояснення та можливі мотиви, які впливали на ухвалення їхніх рішення. Встановлено, що А.Кошелюк і Я.Корнелюк погодилися співпрацювати із радянськими спецслужбами, які покривали їхні злочини, вчинені у період нацистської окупації та під час перебування на нелегальному становищі. Разом із співробітниками держбезпеки та міліції вони брали участь у боротьбі з українським визвольним рухом. Незважаючи на співпрацю, через 12 років ці особи були арештовані і згідно судового вироку розстріляні.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.