Олексій Ясь » Вступна стаття до розвідки О. Єфименко «Письма из хутора. Об украинской истории (До 170-річчя О. Єфименко та 100-ліття першої публікації її допису)»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вступна стаття до розвідки О. Єфименко «Письма из хутора. Об украинской истории (До 170-річчя О. Єфименко та 100-ліття першої публікації її допису)»

Стаття
Написано: 2018 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 21.05.2018
Твір змінено: 21.05.2018
Завантажити: pdf див. (338.1 КБ)
Опис: Ясь О. Вступна стаття до розвідки О. Єфименко «Письма из хутора. Об украинской истории» (До 170-річчя О. Єфименко та 100-ліття першої публікації її допису) // Український історичний журнал. – 2018. – № 1. – С.174–179; Ефименко А. Письма из хутора. Об украинской истории // Там само. – 2018. – № 1. – С.179–183.

У листі-дописі О.Єфименко окреслюються кардинальні трансформації укра¬їнського культурного простору, спричинені революційними метаморфозами 1917–1918 рр. Висвітлюється феномен культурно-просвітницького руху, пов’язаного з масовим поширенням самоосвітніх курсів українознавства. Об-стоюється теза, що українознавство є початковою, недиференційованою та дисциплінарно неоформленою формою соціогуманітарних знань про Україну, в якій поважне місце посідає історія України. Наголошується, що Українська держава 1917–1918 рр. постала як вислід суспільного волевиявлення, а не як продукт еволюційної й органічної поступовості в розрізі позитивістських уяв-лень. Розглядаються специфічні складнощі в репрезентації історії України з державно-політичної та територіально-просторової перспектив, зокрема у царині педагогічних і культурно-освітніх практик. Акцентується увага на тому, що історія України не є одноманітним просторовим тереном, а вирізняється культурною й територіальною багатоманітністю, позаяк історичний процес розгортався у сфері впливів трьох держав («політичних організмів») – Московської Русі, Польщі й Татарського ханства.
Ключові слова: історія України, українська історіографія, українознавство, Єфименко, Українська революція, 1918 р.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.