Олексій Ясь » Вступна стаття до розвідки О.С. Компан «Кипень у "казані історії"» (до 100-річчя від дня народження автора статті – Олени Станіславівни Компан)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вступна стаття до розвідки О.С. Компан «Кипень у "казані історії"» (до 100-річчя від дня народження автора статті – Олени Станіславівни Компан)

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 22.08.2016
Твір змінено: 22.08.2016
Завантажити: pdf див. (376.3 КБ)
Опис: Ясь О. В. Вступна стаття до розвідки О. С. Компан «Кипень у “казані історії”» (до 100-річчя від дня народження автора статті – Олени Станіславівни Компан) // Український історичний журнал. – 2016. – № 2. – С. 198–206.

Компан О. С. Кипень у «казані історії» // Український історичний журнал. – 2016. – № 2. – С. 206–221.

У студії О.Компан розглядається феномен Запорізької Січі в багатоманітних контекстах європейської та всесвітньої історії, зокрема в розрізі подібності/схожості/типовості побутування різних зразків соціального мислення й суспільних структур середньовіччя та ранньомодерного часу. Висунуто й обґрунтовано тезу, що історична компаративістика з «горизонтальним» (просторовим) розрізом продукує широкий діапазон можливостей і пропозицій для осягнення Січі як неодмінної складової («ланки») всесвітньої минувшини у світлі гуманістичного та національно-культурного прочитання канонізованого марксистського вчення.
Ключові слова: Компан, українська радянська історіографія, гуманістичне та національно-культурне потрактування марксизму, Запорізька Січ, компаративістика, українська історія, усесвітня історія


 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.