Войцех Вжосек » Історія - Культура - Метафора. Про історичне мислення
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історія - Культура - Метафора. Про історичне мислення

Праця
Написано: 1995 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 09.01.2012
Твір змінено: 09.01.2012
Завантажити: djvu (6.6 МБ) pdf див. (7.3 МБ)
Опис: Монографія сучасного польського історика, керівника закладу методології історії та історії історіографії Університету імені Адама Міцкевича в Познані професора Войцеха Вжосека є синтезом двох книг, виданих мовою оригіналу впродовж останніх років.
Автор обґрунтовує конструктивістський підхід до аналізу історіописання та здійснює одну з найпереконливіших у світовій гуманітаристиці спроб концептуалізації історії як культурної практики. Автор показує обмеженість традиційного підходу з його трактуванням історії як науки, що дає об´єктивне знання про минуле, і пропонує натомість власну концепцію, яка розглядає історію як частину сучасної культури, спрямовану на пізнання культури минулого. Простежуючи під цим кутом зору зміни у французькій історіографії ХХ століття, Вжосек окреслює загальний образ історіографії як культурної практики та вказує на її метафоричну природу та культурну ангажованість.

Войцех Вжосек. Історія - Культура - Метафора. Постання некласичної історіографії. Про історичне мислення. — К.: Ніка-Центр, 2011. — 296 с. — (Серія «Ідеї та Історії»; Вип. 7).
ISBN 978-966-521-602-5
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.