Опис: |
Книга дарує знайомство з найрепрезентативнішими постатями свого часу і своїх культур: Бажан та його Гельдерлін; Г. Синиця, учень Бойчука, який не зрікся Вчителя; Лесь Курбас; Панас Заливаха, Іван Марчук, Василь Стус; «задерикуватий» Війон; Набоков з його «іншим світом» та «колискою, що гойдається над безоднею»; Маркес («Осень патріарха»); Чапек («Біла хвороба»); Аполінер, Сартр, Макс Фріш, Жорж Сіменон, Жіроду і Кокто; «сплав нещадності, ніжності і надії» – Теннессі Уільямс; Ходасевич, Брюсов, Гумільов, Блок, Єврєїнов, Бердяєв і «Судьба Росії», Пастернак; Абуладзе, з його філософским фільмом «Древо бажання», унікальний Чаплін та інші «архітектори» світової культури. «Лев» Кесселя у перекладі Танюка – після всіх поневірянь – схвалюють до друку у вид-ві «Молодь», а його вистава «Коли місто спить» Чхаїдзе (Москва) одержує статус гостро актуальної суспільної акції.
Рефлексії автора на події і персоналії засвідчують тонкість сприйняття і енциклопедичність інтересів. У фокусі залишається Україна і драматизм її політичних «сюжетів»: репресії, обшуки, арешти, позбавлення громадянства (генерал Григоренко, Дзюба, Оксана Мешко, В. Смогитель та ін.).
Танюк Л.С. ТВОРИ. Щоденники без купюр. В 60-и томах. Том 50. 1978 р. (січень-жовтень). — К.: «Альтерпрес», 2021. — 788 c.
ISBN 966-542-189-1 (серія)
ISBN 978-966-542-554-0 (т. L) |