Ігор Ярославович Скочиляс » Південна межа Галицької (Львівської) єпархії у XV – XVIII століттях (Історико-географічний аспект)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Південна межа Галицької (Львівської) єпархії у XV – XVIII століттях (Історико-географічний аспект)

Стаття
Написано: 2009 року
Розділ: Історична
Твір додано: 17.10.2012
Твір змінено: 17.10.2012
Завантажити: pdf див. (386.9 КБ)
Опис: Південна межа Галицької (Львівської) єпархії у XV – XVIII століттях (Історико-географічний аспект) / І. Скочиляс // Український археографічний щорічник. — К., 2009. — Вип. 13/14. — С. 303-325. — Бібліогр.: 91 назв. — укр.

Анотація:
Південний кордон Галицької (Львівської) єпархії був одним з найбільш сталих і безконфліктних еклезіальних меж у Центральній і Східній Європі. Практично на всій його протяжності природну роздільну лінію із Сучавською (Ясською) митрополією Молдавського князівства протягом XV–XVIII ст. творили водні артерії – ріки Черемош та Дністер. Ані в добу пізнього середньовіччя, ані в ранньомодерний період цей географічний бар’єр зазвичай не був перешкодою для культурного діалогу, соціальної комунікації й духовних взаємовпливів між мирянами й духовенством тісно пов’язаних між собою церковних традицій – києво-християнської та русько-волоської. Навіть протягом “унійного” XVIII ст. джерела фіксують динамічний рух на молдавсько-галицькому (львівському) пограниччі. Прикладом цих взаємовпливів була помітна присутність “волоського” духовенства на теренах Поділля й Брацлавщини. Воно справляло помітний вплив на місцеве релігійне життя, формуючи на локальному рівні своєрідний “пограничний” християнський етнос, що містив як елементи молдавсько-православної побожності, так і регіональної культури русинів (українців) Правобережжя.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.