Алла Павлівна Шелест » Синява над Россю. Історико-краєзнавчий літопис
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Синява над Россю. Історико-краєзнавчий літопис

Нарис
Написано: 2020 року
Розділ: Історична
Твір додано: 28.12.2021
Твір змінено: 28.12.2021
Завантажити: pdf див. (49.1 МБ)
Опис: ...Є книги, котрі покликані берегти, мов зіницю ока, минуле, без якого не мислиться ні день сьогоднішній кожного з нас, ні, тим паче, наша майбутня безхмарна днина. До них, безперечно, якраз і належить пропонований тобі, дорогий читачу, науково-популярний нарис-літопис «Синява над Россю», зініційований Михайлом Олексійовичем ГОРОВЕНКОМ - людиною непере¬січною, мудрою і достославною. А витоки, живлюще джерело цих прекрас¬них людських рис його характеру - в безкорисливій синівській любові до рідного краю, шані і пошані до всього знакового, неминущого і незнищен¬ного, що є в українстві, вірі і звичаях наших славетних пращурів.
...Синява - звичайне село на Київщині, котрих на українських теренах тисячі. Тим то й знаково, що його літопис, мов краплина роси на сонці, відзеркалює і далеч століть, і реалії сьогодення в очікуванні кращих часів для рідної України, а найперше - долі простих людей, щиросердних українців, котрі із сивих да¬вен і донині тягнули і тягнуть спільного плуга повсякчасних нагальних турбот, надій і сподівань на добірний пшеничний сніп і щедрий стіл, щасливу долю своїх дітей і онуків, покладаючись лишень на себе, громаду та ще ласку божу. Прикро, що міріади із них безіменно й безслідно канули в небуття. То ж до честі ініціатора та автора цієї ошатної книги з промовистою назвою «Синява над Россю» с їх намагання повернути з плину Лети імена сотень і тисяч одно¬сельців, котрі достоту гідні і шани людської, й прихильності Долі. Бо, як писав ще Тарас Григорович Шевченко, «раз зігріте добром серце вік не охолоне».
...Читайте, роздумуйте і долучайтесь до минувшини, котра для наших пращурів, прадідів, дідів і батьків була нагальною й невідворотньою мит¬тю життя, з котрого постали і всі ми, сьогоднішні. Минемо й ми. То ж хо¬тілося б, аби це минуле зробило майбутнє для наших дітей та онуків більш утішливим і обнадійливим.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.