Юлія Поздрань » У пошуках утраченого тому «Російсько-українського словника» за редакцією А. Ю. Кримського та С. О. Єфремова
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

У пошуках утраченого тому «Російсько-українського словника» за редакцією А. Ю. Кримського та С. О. Єфремова

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 26.01.2021
Твір змінено: 26.01.2021
Завантажити: pdf див. (451 КБ)
Опис: Поздрань Ю. В. У пошуках утраченого тому «Російсько-українського словника» за редакцією А. Ю. Кримського та С. О. Єфремова / Ю. В. Поздрань // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». – Серія «Філологічна» : Збірник наукових праць. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – Випуск 56. – С. 245 – 248.

У статті здійснено спробу частково відновити реєстр російських слів ІV тому «Російсько-українського словника» за редакцією А. Ю. Кримського та С. О. Єфремова шляхом аналізу словникових статей на літери А – П і виявлення випадків покликання на реєстрові одиниці на літери Р – Я через ремарки «см.» (смотреть) і «срв.» (сравнить). З’ясовано особливості функціонування цих ремарок, наведено орієнтовний, вірогідний зміст української частини деяких відновлених статей на Р–Я на основі внутрішнього резерву словника.
Пов'язані автори:
Єфремов Сергій
Кримський Агатангел
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.