Олексій Кресін » Порівняльне правознавство у ХІХ - ХХ століттях: проблеми становлення
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Порівняльне правознавство у ХІХ - ХХ століттях: проблеми становлення

Праця
Написано: 294 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 22.06.2018
Твір змінено: 22.06.2018
Завантажити: pdf див. (1 МБ)
Опис: Кресін О. В.
Порівняльне правознавство у ХІХ - ХХ століттях: проблеми становлення: Монографія. - К. : Логос, 2011. - 294 с.
ISBN 978-966-171-597-3

У монографії досліджено загальні питання становлення теоретико-мето-дологічних основ порівняльного правознавства. Визначено критерії дослідження генезису і раннього розвитку порівняльного правознавства. На основі цього і повернення до наукового обігу низки праць європейських учених початку ХІХ ст. автор визначив дату появи порівняльного правознавства (1810 - 1814 рр.) та хронологічні рамки етапу його формування (1810 -1830-і роки).

Узагальнено погляди вчених на основні етапи розвитку порівняльного правознавства. Уточнивши неузгодженості у поглядах, ввівши до дискусії численні нові матеріали, автор запропонував власну періодизацію розвитку порівняльного правознавства у ХІХ - ХХ ст., засновану насамперед на виникненні та визначальному впливі певних наукових шкіл.

Розкрито теоретико-методологічний і практичний потенціал кожної з основних наукових шкіл у порівняльному правознавстві, їх суперечності та діалектику заперечення і спадкоємності між ними. Автор повернув до наукового обігу низку забутих праць українських учених ХІХ - ХХ ст., довів існування української традиції порівняльного правознавства, визначив оригіна ль ний вне сок ук раїнських уче них у роз ви ток цієї на уко вої дис -ципліни.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.