Мігель де Карріон » Грішниці. Сфінкс
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Грішниці. Сфінкс

Не визначено
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Художня
Твір додано: 12.09.2013
Твір змінено: 13.09.2013
Завантажити: djvu (1.3 МБ) doc див. (3.8 МБ) doc.zip (2.9 МБ) fb2.zip (613.2 КБ)
Опис: Кубинська революція, загартувавши в полум'ї боїв якісно нове мистецтво, відродила і класичну літературу, що за страшних часів тиранії була, по суті, вигнана з країни як перша помічниця революції. Нині тут великими тиражами перевидаються твори письменників-класиків, і народ острова Свободи бере їхні книги на озброєння в боротьбі за майбутнє. І серед цих книг одне з чільних місць належить романам визначного майстра кубинської прози Мігеля де Карріона «Доброчесні» та «Грішниці».
Мало сказати, що «Грішниці» — вершина творчості визначного романіста і неабиякий набуток кубинської прози. Це справедливо, але далеко не все. Адже нічим не можна зміряти глибінь горя і страждання, що їх Мігель де Карріон підняв цим романом із моря біди, яке залило весь острів Кубу. Крізь пекучі гіркі сльози письменник дивився на муки народу, але ті сльози не завадили йому побачити новий день. Сторінки «Грішниць» настільки сповнені людського горя, що їх аж важко читати. Автор пером реаліста змалював жахливе життя Гавани кінця минулого і початку нашого століття, коли північноамериканські капіталісти після поразки Іспанії проникли на Кубу, несучи народові кабалу, страждання, злигодні та розпусту.
 
Відгуки читачів:
 
13.09.2013 • ponedilok
greta, прошу зауважити, що твір скоріше за все було написано у XX столітті.
13.09.2013 • greta
young, але якщо йдеться про "іспансько-американську війну 1898 року", тоді це - ПОЗАминуле століття. А на початку МИНУЛОГО, 20-го, століття, "північноамериканські капіталісти після поразки Іспанії проникли на Кубу, несучи народові кабалу, страждання, злигодні та розпусту."
"Наше" - це 21 ст. ІМХО. :)
13.09.2013 • young
greta, йдеться про іспансько-американську війну 1898 року, після якої на Кубу дійсно проник агресивний американський капіталізм
13.09.2013 • greta
Дивно: у перше чую, що осьдечки недавно - наприкінці "минулого і початку нашого століття..." - "північноамериканські капіталісти після поразки Іспанії проникли на Кубу".
Яка поразка Іспанії? Яка кабала від "північноамериканських капіталістів" шарпає нині Кубу?
Кабала комуністична, кастрівська - це, безумовно, є. Але до чого тут американський капіталізм?
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.