Костянтин Івангородський » Етносоціальний вимір українського козацтва (Нариси з історії Південної Київщини кінця XV – середини XVII ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Етносоціальний вимір українського козацтва (Нариси з історії Південної Київщини кінця XV – середини XVII ст.)

Праця
Написано: 2012 року
Розділ: Історична
Твір додано: 20.10.2019
Твір змінено: 20.10.2019
Завантажити: pdf див. (776.3 КБ)
Опис: У книзі пропонується наукова інтерпретація етносоціального феномену українського козацтва на теренах південних староств Київського воєводства в період від зародження цього явища до початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. У дванадцяти нарисах аналізуються різноманітні чинники, які зумовили етносоціальну еволюцію козаччини від хаотичних груп порубіжних добичників до нової національної еліти українського етносоціального організму ранньомодерної доби. З’ясовуються причини та наслідки геополітичних трансформацій, які вплинули на специфіку становища Південної Київщини на цьому етапі та відлуння цього процесу на політичній діяльності українського козацтва, зокрема його основного осередку – Запорозької Січі. З’ясовуються механізми формування та реалізації державотворчої парадигми козаччини, її специфіка та обумовленість етносоціогенезом української народності.

Етносоціальний вимір українського козацтва (Нариси з історії Південної Київщини кінця XV – середини XVII ст.). – Черкаси, 2012. – 240 с.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
04.06.2024 • vitalis
Файл нечитабельний. Ймовірно, при верстці PDF були якісь нюанси з вибором кодування тексту.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.