Костянтин Івангородський » Черкащина: історія краю та його людності. Розділ 6. У добу Речі Посполитої (середина XVІ – середина XVІІ ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Черкащина: історія краю та його людності. Розділ 6. У добу Речі Посполитої (середина XVІ – середина XVІІ ст.)

Праця
Написано: 2017 року
Розділ: Історична
Твір додано: 30.10.2019
Твір змінено: 30.10.2019
Завантажити: pdf див. (9.5 МБ)
Опис: Ця книга є першим системним науково-популярним викладом історії Черкащини, здійсненим на концептуальних засадах історичної регіоналістики. Історію краю розглянуто від часів творіння земної тверді до сьогодення в контекстах різночасових державних утворень, але крізь призму прагнення до власного політичного самовизначення (україноцентризму). Стверджується, що територіальна локалізація й регіональна специфіка були зумовлені не тільки природно-ландшафтним середовищем Середньої Наддніпрянщини, а й спільною історичною долею. Простежено зміну геополітичного та ментального статусу регіону, його антропологічного виміру. Описано політичну, адміністративно-територіальну приналежність краю, господарську структуру, культурний розвиток його людності. Звернуто увагу на відображення регіональних особливостей у масовій колективні пам’яті та на трансформацію регіональної ідентичності.

Черкащина: історія краю та його людності. Розділ 6. У добу Речі Посполитої (середина XVІ – середина XVІІ ст.). – Черкаси, 2017.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.