Ігор Гирич » Українські есдеки: між національним і класовим вибором (Листи В. Винниченка, М. Залізняка, В. Степанківського, Л. Юркевича до А. Жука (вересень–жовтень 1912 року)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українські есдеки: між національним і класовим вибором (Листи В. Винниченка, М. Залізняка, В. Степанківського, Л. Юркевича до А. Жука (вересень–жовтень 1912 року)

Спогади
Написано: 2010 року
Розділ: Історична
Твір додано: 23.10.2013
Твір змінено: 23.10.2013
Завантажити: pdf див. (561.6 КБ)
Опис: Український археографічний щорічник. - Нова Серія. - 2010. - випуск 15

У публікації подаються тексти листів членів керівного ядра УСДРП до видатного партійного і громадського діяча, голови Закордонної групи УСДРП Андрія Жука. Ці листи зберігаються в канадському архіві А. Жука в Оттаві. Листування фіксує внутріш-ньопартійну дискусію, яка завершилася остаточним розходженням у середовищі українських есдеків на ортодоксів і молодоукраїнців, що сталося на ґрунті вироблення стратегії партії в питанні ставлення до ідеї самостійності України. Лідери партії Л. Юркевич, В. Винниченко, М. Порш, С. Петлюра залишилися на становищі ортодоксального марксизму і проблему національного визволення ставили на другу місцу за здобуттям соціальних свобод. Натомість А. Жук, В. Дорошенко, В. Степанківський, В. Кушнір, М. Залізняк услід за В. Липинським вважали, що національне визволення має передувати визволенню соціальному.
Ключові слова: державна незалежність України, ортодоксальний марксизм, молодоукраїнство, соціал-демократична виключність, національна солідарність.
Пов'язані автори:
Винниченко Володимир
Жук Андрій
Залізняк Микола
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.