Ігор Гирич » Українські есдеки: між національним і класовим вибором (Листи В. Винниченка, М. Залізняка, В. Степанківського, Л. Юркевича до А. Жука (вересень–жовтень 1912 року)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українські есдеки: між національним і класовим вибором (Листи В. Винниченка, М. Залізняка, В. Степанківського, Л. Юркевича до А. Жука (вересень–жовтень 1912 року)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 23.10.2013
Твір змінено: 04.11.2023
Завантажити: pdf див. (561.6 КБ)
Опис: Український археографічний щорічник. – Нова Серія. – 2010. – випуск 15


У публікації подаються тексти листів членів керівного ядра УСДРП до видатного партійного і громадського діяча, голови Закордонної групи УСДРП Андрія Жука. Ці листи зберігаються в канадському архіві А.Жука в Оттаві. Листування фіксує внутріш-ньопартійну дискусію, яка завершилася остаточним розходженням у середовищі українських есдеків на ортодоксів і молодоукраїнців, що сталося на ґрунті вироблення стратегії партії в питанні ставлення до ідеї самостійності України. Лідери партії Л.Юркевич, В.Винниченко, М.Порш, С.Петлюра залишилися на становищі ортодоксального марксизму і проблему національного визволення ставили на другу місцу за здобуттям соціальних свобод. Натомість А.Жук, В.Дорошенко, В.Степанківський, В.Кушнір, М.Залізняк услід за В.Липинським вважали, що національне визволення має передувати визволенню соціальному.

Ключові слова: державна незалежність України, ортодоксальний марксизм, молодоукраїнство, соціал-демократична виключність, національна солідарність.
Пов'язані автори:
Винниченко Володимир
Жук Андрій
Залізняк Микола
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.