Віктор Миколайович Горобець » Конфлікт і влада в ранньомодерній Україні. Сотник новгород-сіверський проти гетьмана Війська Запорозького, 1715–1722
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Конфлікт і влада в ранньомодерній Україні. Сотник новгород-сіверський проти гетьмана Війська Запорозького, 1715–1722

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 27.04.2016
Твір змінено: 10.10.2022
Завантажити: pdf див. (1.9 МБ)
Опис: Горобець В. Конфлікт і влада в ранньомодерній Україні. Сотник новгород-сіверський проти гетьмана Війська Запорозького, 1715–1722 / Відп. ред. В. Смолій. НАН України. Інститут історії України НАН. ‒ К.: Інститут історії України, 2016. ‒ 288 с.
ISBN 978-966-02-7834-9
Анотація

У фокусі дослідження знаходяться конфліктні взаємини всередині влади Гетьманської держави першої чверті XVIII ст. Послідовно і скрупульозно аналізуючи довготривалу судову і позасудову тяжбу представника нижчої, сотенної адміністрації Федора Лісовського з главою гетьманського уряду Іваном Скоропадським, розкриваючи численні прояви ігнорування козацьким сотником розпоряджень і наказів гетьмана, автор шукає відповіді на питання: якою була модель організації влади в гетьманській Україні та якими були способи взаємодії її окремих ланок? в якій мірі поведінка сотника була унікальною, а в якій цілком органічно вписувалась у звиклу парадигму владних відносин Гетьманату? як можна охарактеризувати дієвість гетьманської влади, якщо вона допускала такі прояви свавілля, та, головне, чим можна їх пояснити? Пошук відповідей на ці та інші, їм подібні, питання дозволяють по-новому оцінити характер владних відносин в козацькому Гетьманаті, всерйоз підважуючи при цьому хибні уявлення про них, як про своєрідну ідилічну симфонію влади та соціуму, в якій домінують виборність козацької старшини, її справедливе панування над підвладними та одночасне пошанування владців, котрі стоять на ієрархічній драбині Гетьманської держави вище за них.

Книгу написано переважно на архівних судових матеріалах Генеральної військової канцелярії, матеріалах листування гетьманського уряду з царською владою та місцевою козацькою адміністрацією.

Дослідження стане в нагоді як професійним історикам і студентам, що засвоюють фах, так і широкому колу читачів, зацікавлених історією ранньомодерної України
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.