Борис Черкас » Західні володіння Золотої Орди в 1380–1399 рр. (політичний аспект)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Західні володіння Золотої Орди в 1380–1399 рр. (політичний аспект)

Стаття
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 07.10.2013
Твір змінено: 07.10.2013
Завантажити: pdf див. (484.7 КБ)
Опис: Україна в Центрально-Східній Європі / Ред. кол.: В. Смолій (відп. ред.), В. Станіславський (заст. відп. ред.), Т. Чухліб (заст. відп. ред.), В. Кононенко (відп. секр.), В. Матях, Б. Черкас. НАН України. Інститут історії України; Український національний комітет з вивчення країн Центральної і Південно-Східної Європи. – Вип. 12–13. – К.: Інститут історії України, 2013. – 486 с.

У статті розглядається політичне функціонування західних володінь Золотої Орди від часу відновлення її цілісності у 1380 р. до поразки центральних сил у битві на річці Ворсклі у 1399 р. Основну увагу приділено політичній історії Крила Мувала, що охоплювало землі на захід від Дону і Сіверського Дінця, оскільки саме в цій області місцеві еліти вперше продемонстрували сепаратистські настрої. Доведено, що причиною усобиць стало те, що хан не міг зруйнувати вже традиційний уклад життя західної аристократії, яка відстоювала власні інтереси й мало була пов’язана зі столицею.

Ключові слова: Золота Орда, Улус Джучи, Крило Мувала, Солхатська тьма, Орда Мамая, Велике князівство Литовське, українські
удільні князівства, ярлик
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.