Авторський колектив » Перелом: Війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками. Книга 3
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Перелом: Війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками. Книга 3

Не визначено
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 28.07.2023
Твір змінено: 28.07.2023
Завантажити: pdf див. (25.2 МБ)
Опис: ПЕРЕЛОМ: Війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками. – Кн. 3 / Відп. ред. В. Смолій; Упоряд.: Г. Боряк, О. Ясь, С. Блащук. НАН України. Інститут історії України. – Київ: Інститут історії України, 2023. – 844 с.; іл.

У третій книзі у форматі науково-популярного видання – уявного діалогу фахівців-істориків із читачами висвітлюється широкий спектр проблем з української минувшини від середньовічних часів до сучасності. Історія України представлена у багатоманітних і різноманітних контекстах, вимірах та масштабах воєнної сучасності, передусім у світлі російсько-української війни 2014–2023 рр. Розглядається й осмислюється багатовікова російсько-українська конфронтація, котра подається як вислід імперських і неоімперських потуг царської, радянської та сучасної Росії. Репрезентовано низку знакових проблем і сюжетів російсько-українських змагань, передусім викриття російської міфологізації та спростування численних спотворень історії України від доби давньої Русі до сьогодення. Розглядається імперська доба української минувшини та її численні деструктивні впливи на український історичний процес. Аналізується "вікно можливостей" і перспектив для України як національного та державного проєкту у світлі Української революції 1917–1921 рр. Акцентується увага на радянському тоталітарному режимі, котрий спричинився до масованих соціокультурних катастроф, суцільного російщення та тривалих деформацій національної свідомості. З’ясовується етнокультурна відмінність українців і росіян та її усвідомлення й осягнення на різних етапах історії України. Проводяться широкі та полівимірні компаративні зіставлення рашизму з нацизмом і фашизмом. На широкому історичному матеріалі подаються й тлумачаться глобальні виклики, геополітичні макроконтексти міжнародних відносин і євроінтеграційних перспектив сучасної України.

Для найширшого читацького загалу
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.