Євген Славутич » Вовняні тканини в елементах костюму військової верстви України-Гетьманщини та їх історично-складена місцева термінологія (друга половина XVII – XVIIІ ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вовняні тканини в елементах костюму військової верстви України-Гетьманщини та їх історично-складена місцева термінологія (друга половина XVII – XVIIІ ст.)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 05.02.2016
Твір змінено: 05.02.2016
Завантажити: pdf див. (144,7 КБ)
Опис: Спеціальні історичні дисципліни: Питання теорії та методики. Збірка наукових праць. – К., 2005. – Число 12.

Стаття присвячена найуживанішому виду тканин, що використовувалися військовою верствою України-Гетьманщини, – шерстяним, а також їх місцевій термінології, яка лишилася характерною в більшій масі тільки для українського лексикону XVII–XVIII ст. (як і самі реалії). Через відсутність належних наукових розробок семантика цих оригінальних термінів є малозрозумілою для сучасних науковців і викликає великі труднощі при роботі з писемними джерелами. Дана робота є першою ґрунтовною спробою дослідити тканини як предмет вивчення української історичної костюмології і стане у нагоді костюмерам сценічних та кіно-колективів, історикам та музейним працівникам для складання вірної атрибуції предметів музейних збірок.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.