Василь Шкляр » Залишенець. Чорний Ворон (вид. 2010)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Залишенець. Чорний Ворон (вид. 2010)

Повість
Написано: 2009 року
Джерело: flibusta.net (fb2)
Розділ: Історична
Твір додано: 23.06.2010
Твір змінено: 25.06.2022
Завантажити: djvu (3.5 МБ) epub (5.9 МБ) fb2.zip (388.3 КБ) pdf див. (7.2 МБ) txt див. (688.1 КБ) txt.zip (310.1 КБ)
Опис: Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам'яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.
Пов'язані твори:
Оновлення жанру історичного роману «Залишенець. Чорний Ворон» Василя Шкляра (авт. Віталій Пономаренко) Наук. Стаття 2018
Лексичні засоби творення емоційності у мові романів В. Шкляра «Чорний Ворон» і «Троща» (авт. Володимир Буда) Наук. Стаття 2018
Поетика та проблематика романів "Чорний Ворон" ("Залишенець") та "Маруся" Василя Шкляра (авт. Віталій Пономаренко) Наук. Дисертація 2019
 
Відгуки читачів:
 
17.03.2021 • vitalis
Важко написати щось нове через багато років після ввиходу роману, після його прочитання і після того, як вже відомо, що цей роман - бестселер з бестселерів в сучасній українській літератури, за мотивами якого навіть встигли зняти фільм. Якщо коротко - це чудовий роман, який вартий включення в обов'язкову шкільну програму завдяки художньому змісту, гарній мові, історичному змісту та позитивному ідейному навантаженню. Такого поєднання дуже не вистачає шкільній програмі з літератури.
Однозначно вартий до прочитання.
24.02.2021 • toma1408
Роман однозначно сподобався, незважаючи на певну однобокість оповіді. Неймовірно атмосферний і емоційний твір. Рекомендую також аудіокнигу у виконанні Петра Бойка.
14.04.2011 • Rixter
Я теж прочитав цю книгу і щиро раджу її прочитати іншим відвідувачам сайту. Звичайно справжнім історичним романом тут і не пахло. Автор використовує популярний нині жанр героїчної саги, але на основі історичного матеріалу. Ця література не належить до проблемних, адже жодної проблеми автор не ставить і не вирішує. Але це не применшує художньої вартості роману. Книга вийшла надзвичайно тенденційною і по-справжньому читабельною, що надзвичайна рідкість для сучасної української літератури. Уже заради цього її варто прочитати.
12.04.2011 • [невідомий автор]
Може ця книга нарешті дасть зрозуміти усім українцям, що боротися проти чужоземного ярма свята справа. Читаючи цю книгу думаєш: це те ж саме що відбувалось на західноукраїнських землях в роки другої світової війни. І невже ці жертви українського народу як на сході і на заході України були марні?
11.04.2011 • ponedilok
Не дарма я залишив цю книгу наостанок (з трьох наявних на даний момент). В цій повісті є все для цікавого чтива: боротьба за ідею, кохання, зрада, рефлексії й претензія на історичну достовірність (бажаючі можуть спробувати її перевірити). Все це вплетено в стрункий, хоча й доволі простий сюжет, який легко та із задоволенням читається.

Доволі успішно автор досягає й іншої мети, крім власнен розваги читача, принаймні в мене не раз виникала думка "Чому я про це раніше нічого не знав?".

Також це вагома відповідь на питання "А чого у XX столітті повстанці були тільки на заході?", при чому головна її перевага порівняно з іншими джерелами, про які згадує автор в кінці книги, це доступність.

Майже не заважає читати навіть велика кількість персонажів, імена яких навіть не варто пробувати запам’ятати, бо вони швидко з’являються й зникають.

Тож висновок однозначний: 8/10 -- читати варто.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.