Оноре де Бальзак » Гобсек (корегований)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Гобсек (корегований)

Повість
Написано: 1830 року
Розділ: Художня
Твір додано: 10.06.2011
Твір змінено: 12.04.2022
Завантажити: fb2.zip (146.6 КБ)
Опис: Основною темою твору є влада грошей, а основним персонажем, навколо якого побудована фабула — лихвар Гобсек.

Повість спочатку була надрукована у 1830 частинами (en ebauche) в журналі «Ля Мод» під назвою «Лихвар», потім окремим томом у видавництві мадам Делоне під новою назвою «Небезпека непослуху». У 1835 назва змінилася на «Батечко Гобсек», теперішня назва «Гобсек» утвердилася з виходом у світ циклу «Людська комедія» в 1842, до якої повість увійшла як частина «Сцен приватного життя».

---

Файл замінено 03.01.2014.

Від читача Oleh z Kalusha:

Ця повість включена до шкільної програми. У “Чтиві” наявний без вказівки перекладача переклад твору Бальзака “Гобсек”, однак через велику кількість помилок учні досить важко сприймають доволі простий твір, про що і свідчать відгуки. Текст недопрацьований як коректором - через сотні отриманих при оцифруванні помилок (що дуже ускладнює читання), так і редактором - через наявні русизми (наприклад: вживання називного відмінка в якості кличного при наявності подекуди і кличного; “кінчали” замість “закінчували”, “порок” замість “гріх”, “косинка” замість “хустини”, “лазуровий” замість “блакитний”, “брильянт” замість “діамант” і т.п. , а от термін “душеприкажчик” незрозумілий навіть росіянам, хоча його український відповідник “розпорядник заповіту” є зрозумілим кожному школяреві та, навіть, росіянину). Також я відновив читання комп’ютером наявного у файлі зображення палітурки книжки.
 
Відгуки читачів:
 
03.01.2015 • ponedilok
Від модератора: замінено файл твору, дякуємо користувачеві Oleh z Kalusha.
08.07.2011 • ilitbr
Твір вражає, не розумію чому кілька років тому в школі я так і не зміг його прочитати, тепер же із задоволенням "проковтнув" за вечір. Погоджуюсь із попереднім дописувачем, Гобсек дійсно постає людиною іншого, нового мислення, в якої на першому місці стоїть особисте збагачення, адже вона розуміє, що за такої ситуації лише гроші дають тверду гарантію задоволення власних особистих інтересів. Біда в тому, що вони послуговуються гаслом "мета виправдовує засоби", не гребуючи ніякими можливостями підзаробити.
Наприкінці твору зявляєтся думка, що Гобсек є уособленням дуже обмеженої, негармонійної, зацикленої на одній ідеї, людської особистості. Ціково, що за таким критерієм Гобсеків аж ніяк не бракує і в сучасному світі, а надто - в Україні.
14.06.2011 • vitalis
Пам'ятаю, в школі «Гобсека» навіть затяті відмінники подужали через силу, та й то не всі, — важкезно читається. Тоді я прочитав, а тепер повість перечитав на одному диханні. Прекрасний твір, який аж ніяк не застарів. Часи минають, а люди в цілому залишаються такими ж примітивними. Особливо сподобалася глибока аналітичність твору, колоритність персонажів з самим Гобсеком на чолі.
Мені навіть здається, що, всупереч загальноприйнятій думці, за задумом автора Гобсек не є негативним персонажем (до того, як його охопило «золоте божевілля»), він є уособленням життєвого досвіду і практичності, людиною іншого мислення.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.