додати сторінку до вибраного |
Як відбувається модерування запропонованих творів?
Читачі, які додають до бібліотеки нових авторів, твори та/або файли (далі по тексту - елементи), часто цікавляться за яким принципом відбувається модерування доданих ними елементів і чому на запропонований ними елемент довгий час немає ні позитивної, ні негативної відповіді.
Справді, є певні принципи, якими модератори керуються під час модерування (схвалення або відхилення) елементів, а також інші обставини, від яких залежить швидкість реакції модератора на запропонований читачем елемент.
Першим суттєвим фактором, який впливає на швидкість модерування запропонованих елементів, є наявність вільного часу в модератора. Оскільки бібліотека підтримується командою у вільний час, завантаженість основною роботобю або особистими справами буває частою причиною затримки у модеруванні елементів.
Другий фактор - завантаженість черги елементів на модерування. Тобто, якщо у черзі всього декілька елементів, реакція буде швидкою. А якщо елементів півсотні-сотня - реакція може затриматися. Тут варто мати на увазі, що окремим елементом є кожний запропонований автор, твір, файл та обкладинка. Тобто, доданий новий автор з двома творами, в яких по два файли - це вже сім елементів, кожний з яких модерується окремо.
Третій фактор - коректність заповнення реквізитів запропонованого елемента, відповідність файлу загальним вимогам та побажанням до файлів. Чим коректніше заповнені відомості про автора чи твір, тим швидше він буде схвалений. Приміром, якщо ім'я автора написано некоректно, з малих літер, не додано імені іноземного автора мовою оригіналу, не вказано дати народження і смерті (якщо їх можна знайти в Інтернеті), то такий некоректний елемент схвалюється в останню чергу. Те саме стосується твору. Крім того, в кінець черги на модерування «відсуваються» твори, додані до одного автора, в той час як вони написані у співавторстві й повинні додаватися з відповідної сторінки.
Справа в тім, що усі хиби та недоопрацювання заповнення елементів модератор перевіряє та виправляє сам, що займає кількаразово більше часу, ніж схвалення коректно доданого.
Зазвичай черговість модерування наступна:
- Автори;
- Твори;
- Файли (нові або покращені версії старих);
- Обкладинки.
Така черговість вибрана для того, щоб Чтиво наповнювалося в першу чергу новими елементами, а пізніше вже елементи замінювалися покращеними. Це дозволяє легше додавати нові твори до авторів (з сторінки автора), а нові файли до творів (з сторінки твору).
Окремо слід згадати випадки, коли твори можуть надовго залишатися в черзі з тієї причини, що модератори не можуть визначитися чи варто схвалювати твір. І, одночасно, відхилити твір рука не піднімається. Таке часто трапляється з творами іноземною мовою, які стосуються українознавства дуже дотично.
Також слід мати на увазі, що файли, надіслані на е-пошту Чтива додаються модераторами у бібліотеку в останню чергу - за відсутності інших завдань та за наявності вільного часу.
Таким чином, чим більше уваги приділено додаванню елементу, чим ретельніше заповнено його реквізити, додано співавторів, перекладачів та інше, тим швидше елемент з'явиться в доступі у Чтиві.
Змінено: 06.02.2017