додати сторінку до вибраного |
Я маю оцифрований твір, як мені додати його до бібліотеки?
Дякуємо за бажання допомогти бібліотеці! Нижче короткий огляд процесу додавання творів користувачами.
Для додавання творів потрібно мати рахунок користувача сайту. Отже, якщо у вас його поки немає, почніть з реєстрації.
Додавати твір для автора, якого ще немає у бібліотеці, потрібно починати з сторінки додавання автора. Додавання відбуватиметься в кілька кроків (додавання автора, твору, файлів твору), останнім з яких буде додавання обкладинки та файлів твору.
Якщо автор вже є у бібліотеці, додавати твір обов'язково за посиланням в правому верхньому кутку сторінки автора ([додати інший твір цього автора]). Перед додаванням книги, написаної в співавторстві, потрібно спершу додати (створити) всіх співавторів, яких ще немає у бібліотеці. Після цього можна додавати написаний у співавторстві твір з окремої сторінки додавання твору. Там спершу почергово шукаєте та додаєте (натиснувши посилання [+] біля імені автора) кожного співавтора, після чого тиснете посилання «додати твір для обраних авторів» та додаєте твір так само, як в інших випадках.
Якщо твір вже є у бібліотеці, а необхідно додати обкадинку або текст твору в новому форматі (або ж покращений, новий файл наявного формату), додавати файл з текстом та обкладинку можна за посиланням у правому верхньому кутку сторінки твору ([додати інший файл чи обкладинку цього твору]).
Кожен доданий автор, твір та файл проходить модерацію. Просимо бути терплячими і дочекатися поки хтось із модераторів перевірить вашу роботу.
Якщо у твору є перекладач (не спів-автор), або ви щось забули чи зробили помилку, то напишіть про це у відгуках до твору. Модератор отримає сповіщення і відреагує при першій нагоді.
Важливе зауваження №1. У Чтиві є обмеження на розмір файлу: 64 МБ. Якщо маєте файли більшого розміру, викладіть файл на котрийсь файлообмінник та вкажіть посилання на файл при додаванні твору у Чтиво в полі для коментаря додавача.
Важливе зауваження №2. Для твору дозволений лише один файл кожного типу (doc, djvu, fb2, ...). Якщо ви завантажуєте файл типу, що вже існує, старий файл буде замінено (якщо модератор схвалить, звісно). Основним наслідком цього є те, що не варто намагатися додавати файл частинами, все одно їх всі відобразити буде неможливо. Також це дає можливість замінити старий файл доопрацьованим новим.
Тексту інструкції багатенько, але насправді все досить просто. Лиш коли додаватимете вперше, уважно читайте текст на сторінках в процесі додавання. Після першого разу все має стати набагато простішим.
Додаткові примітки (коли з авторством все складно).
Якщо з авторством твору або книги непроста, а також якщо автор невідомий, радимо додавати твори до спеціально створених «авторів»:
а). невідомий автор — для творів, чиє авторство невідоме або не встановлене;
б). Збірник — для збірників творів або інших матеріалів численних авторів (крім збірників статей);
в). Збірник статей — для збірників статей численних авторів;
г). Альманах — для альманахів, які не були видані серіями, частинами, томами;
ґ). Авторський колектив — для книг, написаних колективом з багатьох авторів;
д). часописи (газети, журнали) додавайти слід, як описано на цій сторінці довідки;
е). народні казки, пісні тощо слід додавати до «автора» на зразок народ Український, народ Литовський тощо.
І не забувайте, що існують ще певні загальні вимоги і побажання до творів, які додаються у е-бібліотеку, які описані на цій сторінці.
Написано: 25.05.2013
Змінено: 29.09.2024