додати сторінку до вибраного |
Чим можна допомогти бібліотеці?
Перш за все — ми щиро вдячні, що Ви виявляєте бажання посильно допомогти бібліотеці. Нижче наводимо список того, чим Ви можете допомогти е-бібліотеці «Чтиво» та посприяти її розвитку. Отже...
1. Оцифрування паперової літератури. Загальні вимоги і побажання до електронних книг докладно описано в довідці. З цим все, гадаю, зрозуміло — чим більше україномовної літератури в електронному вигляді, тим багатшою буде е-бібліотека.
2. Пошук творів та викладення їх у «Чтиві». Зважаючи на те, що ми звертаєму велику увагу на оформлення кожного додаваного твору, викладення у бібліотеці відбирає значний час, тому самотужки команда бібліотеки не може додавати велику кількість нових творів. Коли читачі включаються у процес наповнення, новинки з'являються значно частіше.
3. Вичитування та коригування текстів творів, оскільки при оцифруванні тексти часто містять помилки, які спричинені недостатньою якістю сканування та подальшої вичитки тексту. Просто беріть твір на свій вибір та, в процесі читання, виправляйте у ньому виявлені помилки.
4. Перетворення текстів у формат *.fb2 (з форматів *.txt, *.doc, *.rtf, *.djvu, *.pdf). Це допоможе уніфікувати роботу з бібліотекою та полегшити читання книг на різноманітних пристроях від комп'ютера, е-книги і аж до мобільного телефону.
5. Популяризація е-бібліотеки «Чтиво» у Інтернеті, в т.ч. шляхом розміщення посилання чи кнопки е-бібліотеки, інформації про неї у своєму сайті, блозі тощо, додавання на сторінки авторів у Вікіпедії посилань на їхні сторінки у «Чтиві».
6. Написання інструкцій та довідкових статей щодо роботи із електронною літературою, стосовно роботи над її оцифруванням, про пристрої та програмне забезпечення — про все, що так чи інакше стосується електронної літератури та може бути використане для її процвітання.
7. Написання новинарних статей та оглядів про пристрої й програми для читання, стан бібліотечних справ, цікаві події в літературному житті України та світу та на всі інші теми, що так чи інакше стосуються літератури, книг і бібліотек.
8. Написання біографій авторів. Одразу уточнення — не варто надсилати біографії, скопійовані з Вікіпедії разом з «технічним» текстом.
Якщо маєте бажання посприяти бібліотеці ще якось, напишіть нам листа, будь ласка.