Роман Васильович Зварич » УВО як об'єкт окружного судівництва в державній політиці Другої Речі Посполитої у 1920–1930-х роках (на прикладі Станиславівського воєводства)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

УВО як об'єкт окружного судівництва в державній політиці Другої Речі Посполитої у 1920–1930-х роках (на прикладі Станиславівського воєводства)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 25.09.2018
Твір змінено: 26.09.2018
Завантажити: pdf див. (137.6 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 1 (19) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2018.


Розглянуто суспільно-політичне становище Східної Галичини міжвоєнного періоду, яке характеризується тотальним терором над українським населенням з боку державних інституцій Другої Речі Посполитої. На противагу неправомірній польській окупації західноукраїнських земель активно формувався і діяв національно-визвольний спротив у формі молодіжних організацій, зокрема й військових. Однією з таких форм боротьби за суверенність західноукраїнських земель була Українська військова організація, яка стала об’єктом окружного судочинства Станиславівського воєводства у 1920–1930-х роках.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.