Збірник статей » Юрисдикційний статус Київської православної митрополії у 1686 році: богослівʼя, канонічне право та культурно-історичний контексті
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Юрисдикційний статус Київської православної митрополії у 1686 році: богослівʼя, канонічне право та культурно-історичний контексті

Не визначено
Написано: 2019 року
Розділ: Релігія
Твір додано: 17.12.2019
Твір змінено: 24.12.2019
Завантажити: pdf див. (2.9 МБ)
Опис: Юрисдикційний статус Київської православної митрополії у 1686 році: богослівʼя, канонічне право та культурно-історичний контексті / За заг. ред. О. Сагана. Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України; Інститут історії України НАН України; Український католицький університет; Національний заповідник "Софія Київська"; Київська Православна Богословська Академія; Інститут геополітичного виміру; Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості; Київське Богоявленське Ставропігійне Братство; Фонд пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія. – К., 2019. – 127 с.


Збірник містить тексти доповідей учасників міжнародної конференції "Юрисдикційний статус Київської православної митрополії у 1686 році: богослівʼя, канонічне право та культурно-історичний контекст", яка відбулася 31 січня 2019 р. у Митрополичих палатах Національного заповідника "Софія Київська".

На основі дослідження оригінальних документів і аналізу історичного й суспільно-політичного контексту, що склався в Україні у другій половині XVIІ ст., учасники конференції розглянули історичні й канонічно-богословські проблемні питання та існуючі версії передачі Київської митрополії з Константинопольського до Московського патріархату, а також показали боротьбу українського духовенства проти встановлення на вітчизняних теренах московських церковних порядків. Цікавими є дослідження ролі окремих особистостей у протидії чи, навпаки, сприянні домінуванню в Україні Московського патріархату.

Збірник буде цікавим для релігієзнавців, істориків, богословів, всіх, хто цікавиться історією православ'я в Україні та суспільно-політичними процесами другої половини XVIІ століття.

Доповіді друкуються в авторській редакції
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.