Збірник » Велика війна 1914-1918 pp. і Україна: У двох книгах. Книга 2: Мовою документів і свідчень
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Велика війна 1914-1918 pp. і Україна: У двох книгах. Книга 2: Мовою документів і свідчень

Не визначено
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.10.2018
Твір змінено: 17.10.2018
Завантажити: djvu (33.4 МБ)
Опис: Велика війна 1914-1918 pp. і Україна: У двох книгах. - Книга 2: Мовою документів і свідчень / Ред. кол.: В.А. Смолій (голова), Г.В. Боряк та ін.; відп. ред. О.П. Реєнт; авт. кол.: Ю.В. Берестень та ін. - К.: ТОВ «Видавництво “Кліо”», 2015. - 800 с.
ISBN 978-617-7023-31-8

Велика війна 1914—1918 pp., як явище глобального розмаху, стала переломною подією для світової історії, справжньою гранню між епохами. Вона спричинила крах засадничих цінностей XIX ст., радикальний перерозподіл сфер впливу, падіння імперій і появу на їхніх руїнах нових держав, незагоєні рани й реваншистські настрої, викликані повоєнним устроєм, поглиблення гуманітарних проблем. Масштабність соціальних потрясінь проявилася в зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас відбулися кардинальні зміни як у психології людей, так і свідомості народу, що сприяло активізації доброчинності та національних рухів.
Пропонований том - це збірник документів, у якому український контекст Першої світової війни відображено крізь призму міжнародного дипломатичного листування, стратегічних і оперативних документів армійського командування, зведень спецорганів, матеріалів діловодства різних установ та організацій, статистичних даних, спогадів і приватного листування офіцерів, рядових солдатів, пересічних жителів прифронтової зони й тилу. Видання також містить добірку оригінальних фотографічних зображень і карт бойових операцій.
Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.