Юрій Зазуляк » Шляхта на Львівському передмісті в XV ст. (З історії міжстанових відносин у Галицькій Русі пізнього середньовіччя)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Шляхта на Львівському передмісті в XV ст. (З історії міжстанових відносин у Галицькій Русі пізнього середньовіччя)

Стаття
Написано: 2002 року
Розділ: Історична
Твір додано: 01.07.2013
Твір змінено: 01.07.2013
Завантажити: pdf див. (609,7 КБ)
Опис: Зазуляк, Юрій. Шляхта на Львівському передмісті в ХV ст. (З історії міжстанових відносин у Галицькій Русі пізнього середньовіччя) // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 37. — Част. 1. — Львів, 2002. — С. 86-94

У розвідці досліджено роль Львівського передмістя у відносинах між різними станами в Галицькій Русі в ХV ст. Пізньосередньовічна Польща, в складі якої знаходилася в цей час Галицька Русь, може бути охарактеризована як суспільство, де станова приналежність не була чітко визначена, а соціальні бар'єри між станами часто були розмитими. Аналіз документів купівлі-продажу шляхтою нерухомості на Львівському передмісті дозволяє частково відтворити мережу соціальних зв'язків, що пов'язувала шляхту з представниками різних станів. Використані документи дають також можливість реконструювати фрагменти соціотопографії передмістя, яка демонструє відсутність чіткого соціально-просторового розмежування серед його мешканців. Дослідження засвідчує, що відсутність чітких міжстанових відмінностей було характерною ознакою соціальної структури населення передмістя.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.