Назар Заторський » «Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу

Праця
Написано: 2018 року
Розділ: Релігія
Додав: balik2
Твір додано: 13.11.2019
Твір змінено: 13.11.2019
Завантажити: pdf див. (5.6 МБ)
Опис: Назар Заторський.
«Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу. – Львів: УКУ, 2018. – 588 с. – (серія „Київське християнство”, т. 15).

ISBN 978-617-7637-13-3

У монографії в ширшому культурно-релігійному контексті розглядається унікальна пам’ятка богословської думки Київської митрополії – «Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 р. Цей важливий документ засвідчує особливий характер взаємин тогочасної духовної та світської еліти українсько-білоруських земель великого князівства Литовського з Константинопольським патріархатом і римським Апостольським престолом в останній чверті хV ст., а також вказує на поширення тут унійної ідеї та елементів другого південнослов’янського впливу, зокрема мистецтва «плетення словес».
свою увагу автор зосередив на критичному палеографічному, текстологічному й філологічному аналізі всіх відомих списків первісної редакції грамоти Мисаїла та пізніших компіляцій, що постали на її основі. такий комплексний підхід уможливив реконструкцію архетипу грамоти – втраченого оригіналу листа.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.