Михайло Зан » Політико-партійне представництво органів місцевого самоврядування у територіальних громадах Одеської області з компактним проживанням етнічних меншин (за результатами місцевих виборів 2020 року)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Політико-партійне представництво органів місцевого самоврядування у територіальних громадах Одеської області з компактним проживанням етнічних меншин (за результатами місцевих виборів 2020 року)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.06.2023
Твір змінено: 24.06.2023
Завантажити: pdf див. (311.4 КБ)
Опис: Регіональні студії. – №28. – 2022.


У статті розглянуто особливості політико-партійного представництва органів місцевого самоврядування за результатами місцевих виборів 2020 року в тих територіальних громадах, де компактно проживають представники болгарської, молдовської, російської та гагаузької етнічних міноритарних етнічних груп Одеської області.

Констатовано, що в переважній більшості до органів місцевого самоврядування пройшли кандидати від опозиційних політичних партій. Зокрема, в Болградському районі значні результати отримали кандидати від політичних партій «За майбутнє», «Опозиційна платформа – За життя» та «Наш край». Вони також здобули перемогу в Ізмаїльському районі, зокрема, в Ренійській міській раді (близько 85% / 22 депутати), Суворовській селищній раді (понад 52% / 11 депутатів) та Вилківській міській раді (50% / 13 депутатів). У Саф’янівській сільській раді партії «Опозиційна платформа – За життя» та «За майбутнє» представляють більшість (близько 62% / 21 депутат). «Опозиційна платформа – За життя» отримала відносну більшість м. Білгород-Дністровський (35,29% / 12 депутатів). У всіх територіальних громадах Білгород-Дністровського району високі електоральні позиції має політична партія «За майбутнє».

Автор відзначає про успішний результат регіональної політичної сили в Одеській області «Довіряй ділам», яку очолює міський голова Геннадій Труханов. До Одеської міської ради ця партія делегувала 20 представників (31,25%), а в Чорноморській селищній раді представила більшість (60% / 12 депутатів). Депутати від «Довіряй ділам» представлені у переважній більшості органів місцевого самоврядування аналізованих автором районів Одеського регіону.

Виявлено, що політичне представництво партії влади «Слуга народу» загалом є доволі слабким. Винятком є місцева влада в територіальних громадах Ізмаїльського району, насамперед в Ізмаїльській міській раді переважна більшість (76,32% / 29 депутатів) є репрезентантами партії «Слуга народу». Певні успіхи партія влади здобула і в територіальних громадах Білгород-Дністровського району.

Зазначається, що в більшості органів місцевого самоврядування, де компактно проживають представники міноритарних етнічних груп, голоси виборців «розпорошилися» між 5-6 політичними партіями. Переможцями місцевих виборів 2020 року стали кандидати від політичних партій «За майбутнє», «Опозиційна платформа – За життя», «Наш край», «Довіряй ділам», «Слуга народу», ВО «Батьківщина» та «Європейська солідарність». Незначні результати мали кандидати від партій: «Перемога Пальчевського», «Партія Шарія», «Сила і Честь», «Розумна сила», «Наші», «Сила людей», Аграрна партія України та Партія Пенсіонерів України. Відтак депутати-самовисуванці представляють виняток, як правило у сільських територіальних громадах Одещини.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.