Тетяна Заболотна » Специфіка формування і діяльності місцевих органів влади у зоні військової адміністрації у роки нацистської окупації (за матеріалами періодичних видань)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Специфіка формування і діяльності місцевих органів влади у зоні військової адміністрації у роки нацистської окупації (за матеріалами періодичних видань)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 27.04.2020
Твір змінено: 27.04.2020
Завантажити: pdf див. (589.8 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 22.


Стаття присвячена аналізу процесу формування місцевих органів влади у «військовій зоні» в роки нацистської окупації, переважно на прикладі великих міст – Ворошилограда (нині – Луганськ), Сум, Харкова, Юзівки (нині – Донецьк). Основним джерелом стали матеріали газет «Донецький вісник», «Нове життя», «Сумський вісник». Вони дозволили сформувати уявлення про вертикаль влади, особливості формування управ у цьому регіоні. Газетні публікації дали змогу відстежити діяльність управ щодо вирішення запитів вояків Вермахту та сприяння в подоланні негараздів окупаційного повсякдення цивільному населенню.

З’ясовано особливості функціонування місцевих органів влади в адміністративній та економічній сферах, зокрема у промисловості, та процес впровадження «нового аграрного ладу» в сільському господарстві, налагодженні міського господарства й комунальних служб. Схарактеризовано роботу закладів охорони здоров’я, першочерговим завданням яких стала боротьба з інфекційними захворюваннями та їх профілактика. Проаналізовано відновлювальні заходи органів управління в культурній сфері, діяльність мистецьких закладів з організації дозвілля офіцерів і солдатів німецької армії та місцевих мешканців.

Відзначено, що необхідність умиротворення населення зони військової адміністрації спричинила лояльне ставлення окупантів до відновлення роботи навчальних і релігійних установ.

Подальшого вивчення потребує нижчий рівень влади у «військовій зоні» – сільські управи. Обрані джерела – газетні кореспонденції та повідомлення – опосередковано розкривають досліджувану проблематику.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.