Тетяна Заболотна » Енциклопедичні гасла про освітній простір в Україні у роки Другої світової війни (за матеріалами «Енциклопедії Українознавства»)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Енциклопедичні гасла про освітній простір в Україні у роки Другої світової війни (за матеріалами «Енциклопедії Українознавства»)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.03.2024
Твір змінено: 30.03.2024
Завантажити: pdf див. (536 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2021. – Вип. 24.


У статті проаналізовано енциклопедичні статті про освіту в роки Другої світової війни, представлені в одній з найавторитетніших універсальних українських енциклопедій – «Енциклопедії Українознавства». Для виявлення тематичних статей здійснено наскрізний огляд енциклопедичних томів (загальної та словникової частин), обрано гасла для аналізу, згруповано їх за видами: типи навчальних закладів, окремі освітні установи, явища, дотичні до освіти, персоналії тощо. Означена робота виконана для формування словника «Друга світова війна. Україна. Енциклопедія», що готується в Інституті історії України НАНУ за наступними хронологічно-тематичними блоками енциклопедії: стан освіти в Україні напередодні німецько-радянської війни, евакуація освітніх установ і працівників галузі, функціонування навчальних закладів у східних районах СРСР, ситуація в освітній сфері в період нацистської окупації, навчання в партизанських краях, відновлення системи освіти і відбудова навчальних установ у визволених регіонах України. Існуючі напрацювання з обраної проблематики в енциклопедичному форматі не дозволяють закрити всі тематичні ніші, тому в нагоді стануть прикладні наукові дослідження. Натомість україноцентричний характер «Енциклопедії Українознавства» й відповідне зосередження на явищах, подіях, фактах і персоналіях, які мали суттєвий вплив на самоідентифікацію української нації, в тому числі й поза територіальними межами України, дозволить підібрати гасла, зважаючи на таку специфіку.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.