Сергій Юрченко (з Кіровоградщини) » Гуманітарна діяльність Американської адміністрації допомоги на території Єлисаветградщини у 1921–1923 роках (за документами Державного архіву Кіровоградської області)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Гуманітарна діяльність Американської адміністрації допомоги на території Єлисаветградщини у 1921–1923 роках (за документами Державного архіву Кіровоградської області)

Стаття
Написано: 2023 року
Джерело: au.archives.gov.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 11.12.2023
Твір змінено: 11.12.2023
Завантажити: pdf див. (315.2 КБ)
Опис: На основі документів Державного архіву Кіровоградської області розглянуто особливості діяльності American Relief Administration (ARA) – Американської адміністрації допомоги (АРА) на території України, зокрема на теренах Єлисаветградщини. Викладено інформацію про початок діяльності АРА, висвітлено умови її роботи. Метою дослідження є запровадження до наукового обігу та популяризація архівних джерел, які стосуються діяльності АРА на теренах України в часи голоду 1921–1923 рр. на прикладі Єлисаветградщини. Методика дослідження охоплює загальнонаукові методи (аналізу, синтезу, опису, деталізації, узагальнення). У ході пошуку та опрацювання архівних документів було використано історичну методологію, а саме історико-хронологічний, історико-генетичний, історико-джерелознавчий аналізи. Наукова новизна статті полягає у ширшому висвітлені потенціалу документів Держархіву Кіровоградської області для вивчення діяльності міжнародної організації АРА протягом періоду голоду 1921–1923 рр. на українських територіях. Інформація з документів уможливлює повніше розкриття особливостей перебігу голоду на території Єлисаветградського повіту, що розширює джерельну базу з цього питання. Розкрито локальні особливості діяльності АРА, встановлено її внесок у подолання гуманітарної катастрофи, завдяки чому стало можливим відтворити чіткішу картину дійсного стану справ у радянському суспільстві. Перспектива подальших досліджень полягає у необхідності підготовки синтетичного дослідження, яке всебічно розкривало би специфіку діяльності АРА на території України, що може бути можливим лише на основі виявлення та опрацювання максимально широкого кола документів із досліджуваної проблематики. Висновки. Документи Держархіву Кіровоградської області уможливлюють розкриття сутності функціонування АРА, деталізацію окремих моментів її діяльності, окреслення результатів, які були нею досягнуті та реконструювання тогочасних суспільних відносин на Єлисаветградщині.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.