Юлія Юрченко » Capitalist bloc formation, transnationalisation of the state and the transnational capitalist class in post-1991 Ukraine (англ.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Capitalist bloc formation, transnationalisation of the state and the transnational capitalist class in post-1991 Ukraine (англ.)

Дисертація
Написано: 2013 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 05.09.2023
Твір змінено: 05.09.2023
Завантажити: pdf див. (3.3 МБ)
Опис: Ця дисертація використовує транснаціональну історичну матеріалістичну теорію та методологію для пояснення трансформації економіки України після розпаду СРСР, розглядаючи конкретно період з 1991 року по теперішній час. Таким чином, дисертація досліджує, яким чином формування капіталістичного історичного блоку, піднесення та діяльність українського капіталістичного та правлячого класу (класів), а також діяльність транснаціонального капіталу є рушійними силами цієї трансформації та її соціально дестабілізуючого характеру.


Соціальна активність є одним з найважливіших питань у цій дискусії, оскільки, як показує ця теза, основною причиною нездатності стабілізувати соціальний порядок в Україні є триваюче суперництво в процесі класоутворення. Неоліберальні ринкові реформи (активно підтримувані МВФ, Світовим банком та ЄБРР) дозволили конкуруючим в Україні правлячому та новостворюваному капіталістичним класам та їхнім фракціям переслідувати власні економічні інтереси і тим самим підірвати можливості соціально-економічної стабілізації. Таким чином, економіка України формувалася через процеси накопичення шляхом позбавлення власності (Harvey, 2003), або приватизації, а також через формування фракцій капіталістичного класу та суперництво між ними.


В останньому процесі з'явився капіталістичний клас для себе через організацію своїх фракцій навколо політичних партій та через активну взаємодію з лобі та групами інтересів ЄС та США. Завдяки цим практикам розвивається процес трасформізму (Gramsci, 1971) та ефективного зміцнення капіталістичного історичного блоку України. Ідеологічно напівденаціоналізована українська влада (Sassen, 2007) та капіталістичні сили, які виходять з діалектики трасформізму, транснаціоналізуючи українську державу задля власної політичної та/або економічної вигоди, по суті, інституціоналізують дисципліну капіталу та сприяють пасивній революції (Gramsci, Ibid.), спрямованій на формування покоління, згодного з глобальною гегемонією неоліберальної ринкової ідеології. Ця "пасивна революція" ще більше обмежує можливості для виникнення ідеологічних, а отже, і політичних контррухів та альтернативних інституційних форм.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.