Альона Якубець » Громадський транспорт та приватні автомобілі як фактори повсякдення населення радянської України 1950-х – 1960-х років (за матеріалами фондової колекції НМІУ та публікаціями журналу «Перець»)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Громадський транспорт та приватні автомобілі як фактори повсякдення населення радянської України 1950-х – 1960-х років (за матеріалами фондової колекції НМІУ та публікаціями журналу «Перець»)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.09.2020
Твір змінено: 18.09.2020
Завантажити: pdf див. (9.6 МБ)
Опис: Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – Київ, 2019.


У статті аналізуються розвиток міського та міжміського громадського транспорту (крім залізничного) в УРСР та недоліки в його роботі в 1950-х – 1960-х рр. Метою дослідження є демонстрація та обґрунтування причин негативних тенденцій радянської адміністративно-командної системи та планової економіки в цьому сегменті повсякденного життя пере січних українців. Базовими джерелами в розкритті теми стали експонати Національного музею історії України та сатирично-гумористичний журнал “Перець”, за публікаціями (статтями, замітками та карикатурами) якого можна відстежити певні соціально-побутові тенденції та їх ґенезу в житті широких верств населення. Зроблено висновок про те, що експлуатація міського та міжміського громадського автотранспорту в Україні в зазначений період супроводжувалася для пасажирів значною кількістю характерних проблем і хронічно не задовольняла попит. Процес появи автомобілів у приватній власності відбувався повільно та в умовах тотального дефіциту, що призводило до спекуляції та інших негативних проявів, притаманних соціалізму як економічній системі. Оприлюднення та наукове обґрунтування такої інформації покликані певною мірою дезавуювати ностальгію за радянським минулим, до якої схильна певна частина українського суспільства.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.