Олена Якубенко. » Антропоморфна пластика з трипільського поселення Коломийщина ІІ
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Антропоморфна пластика з трипільського поселення Коломийщина ІІ

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 21.01.2020
Твір змінено: 21.01.2020
Завантажити: pdf див. (3.9 МБ)
Опис: Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць: у двох частинах. Випуск 1. Частина перша. – К.: Національний музей історії України, 2016.


Вводиться до наукового обігу комплекс антропоморфної пластики з колекції НМІУ, що походить з розкопок 1939 року на трипільському поселенні етапу В/ІІ Коломийщина ІІ поблизу села Халеп’я Київської області, проведених Трипільською експедицією під керівництвом Т.С.Пассек. У п’яти розкопаних наземних житлах та так званій «кухонній купі» було знайдено 57 статуеток (цілих та фрагментів), з них 10 були опубліковані раніше, 47 публікуються вперше. Серед них – схематизовані жіночі та чоловічі статуетки, переважно стоячі на одній конічній ніжці з виділеною ступнею, а також сидячі з одною ногою та двома розділеними ніжками.

Дана публікація дозволяє виявити деякі невідомі раніше ознаки статуеток та конкретизувати відомі. Наявні дві розписні фігурки, що фіксують зв’язки з володимирівською та канівською групами трипільського населення. В цілому комплекс відтворює становлення традицій трипільського населення коломийщинської групи Середнього Подніпров’я у антропоморфній пластиці, які продовжуються в пізніших пам’ятках Коломийщини І.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.