Діана Яблонська » Науково-педагогічна діяльність ботаніка Н.Т. Гаморака у Кам’янці-Подільському та Києві
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Науково-педагогічна діяльність ботаніка Н.Т. Гаморака у Кам’янці-Подільському та Києві

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 25.03.2024
Твір змінено: 25.03.2024
Завантажити: pdf див. (222.8 КБ)
Опис: Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Науковий збірник. Серія: Історична. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2020. – Вип. ХVІ.


У статті охарактеризовано постать вченого-ботаніка, професора кам’янець-подільських вишів Нестора Теодоровича Гаморака у 1919–1930 рр. Аналізуються основані складові його життєвого шляху та науково-педагогічної діяльності в адміністративному центрі Поділля та частково у Києві. З’ясовано його участь в революційних подіях 1918–1919 рр. в Галичині, залучення до викладацької роботи в Кам’янець-Подільському державному українському університеті та реалізацію його науково-педагогічного потенціалу в кам’янець-подільських інститутах – народної освіти і сільськогосподарському, житті науково-дослідної кафедрі історії та економіки Поділля, публікація у періодичних виданнях сільгоспвишу та збірниках різних наукових установ УСРР, виконання академічного навантаження природничого циклу у зазначених закладах. Звернено увагу на його наукові інтереси та значні напрацювання, участь в організації і функціонуванні ботанічного саду, міжнародних контактах і громадському житті.

Показано його науково-педагогічну діяльність в Київському інституті професійної освіти та інституті ботаніки, що входив до складу ВУАН. Показано основні складові його життєвого шляху, особистого життя і драматичну долю.в часи сталінських репресій.

Мета роботи – на основі архівних і опублікованих джерел та праць вітчизняних істориків висвітлити основні складові науково-педагогічної діяльності Н.Т.Гаморака у кам’янець-подільських і київському вишах, роботу в підрозділі ВУАН.

При написані роботи нами використано наступні принципи проведення історичного дослідження: історизму, об’єктивності, конкретності та системності. Застосовано різні методи дослідження, а саме: історико-порівняльний, синтезу, біографічний, ретроспективний, хронологічний, термінологічний та комплексно-аналітичний.

Стаття є спробою комплексного, більш ґрунтовного висвітлення освітньої та наукової діяльності відомого українського вченого-ботаніка Н.Т.Гаморака у кам’янець-подільських ІНО та СГІ, Київському ІПО, що наповнює його біографію низкою раніш невідомих даних.

Підсумовують дослідження про участь професора Н.Т.Гаморака у навчальному процесі та науково-дослідній роботі кількох вишів, у громадському житті, роботі в академічному інституті, а також його трагічну долю.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.