Ігор Возний » Зброя ХІІ – першої половини ХІІІ ст. ударно-рубаючої та ударно-дроблячої дії з теренів Північної Буковини
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Зброя ХІІ – першої половини ХІІІ ст. ударно-рубаючої та ударно-дроблячої дії з теренів Північної Буковини

Стаття
Написано: 2020 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.10.2021
Твір змінено: 18.10.2021
Завантажити: pdf див. (894.3 КБ)
Опис: Історія давньої зброї. Дослідження 2018: Збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАНУ, 2020.


Мета даної статті розглянути ударну зброю рубаючої та дроблячої дії, яка була виявлена на археологічних давньоруських пам’ятках з території між верхньою течією Прута і Середнього Дністра. При цьому проведена типологічна класифікація таких видів озброєння як сокира, булави і обушки (кистені).

Ударно-рубаючою зброєю ближнього бою були бойові сокири. Аналізуючи виявлені на досліджуваних теренах ці зразки озброєння та використовуючи типологію А.М.Кірпічнікова їх можна віднести до типів В, ІVА та VА.

Невід’ємною частиною озброєння ратника була булава. На досліджуваних теренах знайдено шість залізних і три бронзові навершів. Відносяться такі булави до типів І, ІІ, ІІА, ІV за А.М.Кірпічніковим.

Ударною зброєю ближнього бою були обушки. Представлений у краєзнавчому музеї фрагмент кістяного кистеня відноситься до типу 1 за А.М.Кірпічніковим.

Таким чином, у результаті аналізу зброї ударно-рубаючої та ударно-дроблячої дії, простежено, що військове мистецтво місцевого населення розвивалося в тісному контакті з іншими землями Давньоруської держави. В подальшому дослідження давньоруської зброї з теренів Північної Буковини дасть змогу поглибити наші знання про військову справу Давньоруської держави в цілому.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.