Валентин Вісин » Кооперативний рух на Волині у другій половині ХІХ – першій третині ХХ ст.: історичний аспект
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Кооперативний рух на Волині у другій половині ХІХ – першій третині ХХ ст.: історичний аспект

Праця
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 04.01.2017
Твір змінено: 04.01.2017
Завантажити: pdf див. (3.3 МБ)
Опис: У дисертації комплексно досліджено процес зародження, становлення та розвитку кооперативного руху на Волині у другій половині ХІХ – першій третині ХХ ст. Проаналізовано ступінь наукового вивчення теми, охарактеризовано джерельну базу та теоретико-методологічну основу роботи. Розглянуто ідейно-теоретичні засади розвитку кооперативного руху, з’ясовано соціально-економічні та політико-правові умови функціонування волинської кооперації в Російській імперії та Другій Речі Посполитій.
У процесі дослідження з’ясовано, що появу та становлення кооперативного руху на Волині зумовила капіталізація економіки внаслідок реформ у Російській імперії, а основним фактором успішного функціонування волинської кооперації в Другій Речі Посполитій стала ефективна економічна політика польського уряду. Окрім цього встановлено, що політико-правове поле функціонування кооперації на Волині було набагато сприятливіше у Польській державі, ніж за царського режиму. У роботі ґрунтовно проаналізовано й відтворено кількісну і якісну динаміку кооперативних товариств та кооперативних союзів, які діяли на Волині, представлено дані щодо поширення різних видів кооперації. Зроблено висновок, що кооперативний рух відіграв помітну роль в економічному й громадському житті Волині, сприяв покращенню матеріального становища населення й підвищенню його культурного й духовного рівня.
Ключові слова:кооперативний рух, кооперація, кооператив, споживче товариство, ощадно-позичкове товариство, кредитне товариство, сільськогосподарське товариство, виробничий кооператив, Волинь.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.