Ігор Вєтров » «Вузькі місця» як іманентна система господарювання у 40-ві роки ХХ ст. (на матеріалах важкої промисловості України)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Вузькі місця» як іманентна система господарювання у 40-ві роки ХХ ст. (на матеріалах важкої промисловості України)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 14.02.2021
Твір змінено: 14.02.2021
Завантажити: pdf див. (210.7 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 21.


У статті розглядаються особливості механізму управління важкою промисловістю України, сконструйованого в 20–30-ті роки більшовицьким керівництвом СРСР й екстрапольованим на відбудовні роботи у 40-х роках ХХ ст. Розкривається зміст евфемізму «вузькі місця», під яким розумілася вся сукупність проблем і антагонізмів, що виникали не тільки в адміністративно-командній системі, а й безпосередньо на виробництві. Аналізуються причини негараздів, що стали іманентною рисою функціонування радянського господарського комплексу, їх вплив на організацію, хід та результати відновлювальних робіт. Висвітлюються підходи й засоби подолання таких явищ та їхня ефективність за умов повоєнної системної руйнації промислової і транспортної інфраструктури, гострого дефіциту фінансових, матеріально-технічних та людських ресурсів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.