Дмитро Вєдєнєєв » Кримiнальна розвiдка як перспективний iнструмент протидiї загрозам нацiональнiй безпецi України з боку органiзованої злочинностi
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Кримiнальна розвiдка як перспективний iнструмент протидiї загрозам нацiональнiй безпецi України з боку органiзованої злочинностi

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 25.06.2025
Твір змінено: 25.06.2025
Завантажити: pdf див. (244.6 КБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2024. – №1.


Дослідницькою метою статті є висвітлення сутності інституту кримінальної розвідки правоохоронних органів та спецслужб України у єдності її концептуально-правових, організаційно-функціональних і тактико-спеціальних складових частин. Проаналізовано особливості становлення структур і нормативної бази діяльності органів кримінальної розвідки в Україні з 1991 р. та в рамках реформування національної правоохоронної системи. Схарактеризовано досвід творення кримінальної розвідки провідних країн світу, який заслуговує на імплементацію в Україні, та її основні моделі.

Розкрито особливості устрою та деструктивної діяльності організованих злочинних угруповань як одного із серйозних чинників загроз національній і державній безпеці України в умовах глобалізації та воєнного стану, що посилює необхідність проведення розвідувально-інформаційних дій у середовищі цих угруповань. Йдеться, зокрема, про специфіку завдань кримінальної розвідки із захисту військових формувань України в умовах проведення АТО та ООС, повномасштабних бойових дій.

Досліджено провідні напрями й методи інформаційно-аналітичного забезпечення кримінальної розвідки (кримінального аналізу), значущі для їх розвитку інноваційні елементи, пов’язані із застосуванням методів OSINT та аналітичної розвідки. Надано пропозиції щодо перспективних напрямів дослідження проблематики розвідувального забезпечення протидії оргзлочинності, удосконалення підготовки профільних кадрів.

Проаналізовано перспективні пропозиції українських науковців та правоохоронців-практиків щодо вдосконалення розвідувального забезпечення боротьби з організованими злочинними угрупованнями. Зокрема, йдеться про осучаснення національного законодавства у сфері оперативно- розшукової діяльності; удосконалення форм і методів агентурно-оперативних складників кримінальної розвідки, її тактико-психологічних засад; поліпшення інформаційного складника оперативної діяльності із попередження виникнення явищ оргзлочинності у військових формуваннях України; особливості ведення розвідки у специфічному середовищі етнічних та насильницьких злочинних угруповань; удосконалення застосування методів OSINT та аналітичної розвідки.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.