Людмила Ващук » Ренесансний правитель: образ Франциска І Валуа за його ордонансами та свідченнями сучасників
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ренесансний правитель: образ Франциска І Валуа за його ордонансами та свідченнями сучасників

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 15.11.2016
Твір змінено: 15.11.2016
Завантажити: pdf див. (2.5 МБ)
Опис: Дисертація присвячена комплексному дослідженню образу ренесансного правителя Франциска І Валуа. На основі ордонансів короля та наративів його сучасників відтворено різні грані образу французького монарха.

У дисертаційному дослідженні показано, що образ Франциска І не є цілісним та однозначним, а має різні іпостасі. Перша є результатом саморепрезентації короля та цілеспрямованої акції, націленої на формування позитивного іміджу. Друга сторона образу монарха синтезується на основі свідчень його підданих, які входили в його придворне оточення або ж навпаки були політичними опонентами. Наративи сучасників Франциска І транслюють образ правителя, який разом з рисами величного монарха, наділений надмірною владністю, а подекуди й жорстокістю. Третьою іпостассю Франциска І є його імідж незалежного актора на міжнародній арені, який зумів секуляризувати зовнішню політику Франції.

Ключові слова: Франциск І Валуа, Франція, образ, ренесансний правитель, абсолютизм, Паризький парламент, Ренесанс, Паризький університет.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.