Агата Турчинська » Зорі на Верховині
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Зорі на Верховині

Повість
Написано: 1949 року
Джерело: d.eruditor.link
Розділ: Дитяча
Твір додано: 01.07.2025
Твір змінено: 05.07.2025
Завантажити: pdf див. (40.1 МБ)
Опис: Агата Федорівна Турчинська (1903–1972) – українська письменниця (поетка і прозаїк). Один з трьох членів літературної групи «Західна Україна», які не потрапили до ГУЛАГ СРСР. Повість «Зорі на Верховині» (1949) – передвоєнне та воєнне життя мадяризованої частини українських Карпат першої половини XX ст.

"Зорі на Верховині" – це повість для дітей, яка розгортається у мальовничому гірському регіоні Верховини, ймовірно, в Карпатах, під час Другої світової війни. Книга пронизана патріотичним та ідеологічним духом радянської епохи, висвітлюючи боротьбу місцевого населення проти нацистських окупантів.

Основні ідеї твору:

Життя в горах та місцеві традиції: Повість описує побут та особливості життя гуцулів, включаючи такі елементи, як пошук "звіздочок" (ймовірно, рідкісних квітів або символів, які прикрашали крисані).

Стійкість та боротьба проти окупантів: Центральною темою є опір місцевого населення німецьким окупаційним військам. Головний герой, хлопчик Василько, є символом цієї боротьби.

Героїзм і підпільна діяльність: Василько зображений як сміливий і винахідливий підліток, який бере участь у підпільній діяльності. Він таємно розклеює заклики "Прийди, Червона Арміє, до нас!" та "Слава Радянській владі!", що підкреслює його прорадянські настрої та віру у визволення.

Спостережливість та винахідливість: Хлопчик ретельно вивчає звички німецьких патрулів, щоб успішно виконати свої завдання, що свідчить про його кмітливість та рішучість.

Повість "Зорі на Верховині" є прикладом радянської дитячої літератури, що виховувала патріотизм та героїчний дух на прикладі опору українського народу під час війни.


Увага!!! Ця книга містить елементи комуністичної пропаганди!
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.