Денис Тоїчкін » Віртуальний музей української історичної зброї XV–XVIII ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Віртуальний музей української історичної зброї XV–XVIII ст.

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 16.10.2022
Твір змінено: 16.10.2022
Завантажити: pdf див. (514.9 КБ)
Опис: Історія давньої зброї. Дослідження 2018: Збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАНУ, 2020.


Дану статтю присвячено ідеї віртуального музею історичної зброї XV–XVIII ст., оригінальні зразки якої зберігаються в різних музеях світу. В основу проекту пропонується покласти модель Вікі-музею української історичної артилерії, з часом включивши до неї інші типи зброї. Базова платформа дозволить консолідувати існуючі музейні репрезентації гарматних зразків, акумулювати інтелектуальний потенціал, налагодити співпрацю й обмін інформацією у широкому колі музейників й істориків, розв’язати проблему обмеженості окремих музейних зібрань і, головне, виведе на новий рівень знання про давню українську артилерію як історичне джерело. Для роботи із Вікі-музеєм можна використовувати будь-які гарматні зразки, незалежно від того, до якого музейного зібрання вони належать, у тому числі й зарубіжні, адже історія України не обмежується її територією.

Розвиток Вікі-музею історичної зброї узагальнено можна представити як безперервний комунікаційний процес, що перетворить його на різновид сучасної інформаційної й дослідницької музейної реальності, яку автори пропонують створювати паралельно традиційним музеям.

Віртуальний музей є не тільки пасивним носієм інформації щодо історичної зброї, згодом він перетвориться на її першоджерело, оскільки надає величезні можливості для накопичення та динамічного опрацювання нової наукової інформації: з часом його колекція створить унікальну основу для реальних наукових досліджень.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.