Валентин Терещенко » Вплив фіскальної політики на соціально-економічне становище Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. (історіографія проблеми)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вплив фіскальної політики на соціально-економічне становище Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. (історіографія проблеми)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 06.05.2024
Твір змінено: 06.05.2024
Завантажити: pdf див. (221.6 КБ)
Опис: Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. – Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В.Гнатюка, 2019. – Вип. 1.


Мета дослідження – дослідити стан розробки в вітчизняній та іноземній історичній науці проблеми впливу фіскальної політики на соціально-економічне становище Галичини в складі Австро-Угорщини.

Методологія дослідження базується на принципах науковості, об’єктивності й історизму. У дослідженні були використані такі загальноісторичні методи, як історико-генетичний, історико-порівняльний та системно-структурний.

Наукова новизна полягає у тому, що вперше в українській історичній науці зроблена спроба виявити і дослідити основні напрямки, течії та закономірності розвитку історіографії проблеми впливу фіскальної політики на соціально-економічне становище Галичини в складі Австро-Угорщини.

Організаційні та функціональні оцінки сільського господарства в Україні були і є пріоритетними напрямами науково-історичних досліджень, а історіографія ХІХ – початку ХХ ст. має десятки монографічних і дисертаційних праць, сотні статей. Більшість з них присвячена соціально-економічним відносинам в українському селі від давніх часів і до сьогодення, аграрним перетворенням, соціальним рухам. Метою дослідників було показати надважкий економічний стан селянства у цей час і поступові позитивні зрушення в їх житті в новітню добу. Щодо економічного становища селянства особливо в добу існування кріпосної системи вживались такі термін, як гноблення, закабалення українських селян поміщиками та органами влади. Науковці лише побіжно звертали увагу на засоби, які влада використовувала для здійснення гноблення, закабалення, експлуатації. Одним із таких засобів була податкова політика, згадка про яку в історіографії історії українського селянства була переважно констатуючого характеру.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.