Інна Тарасенко » Повсякденне життя селян прикордонних районів Поділля кінця XIX століття (за листами В. Г. Кравченка до Б. Д. Грінченка з архівних фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Повсякденне життя селян прикордонних районів Поділля кінця XIX століття (за листами В. Г. Кравченка до Б. Д. Грінченка з архівних фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського)

Стаття
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 08.01.2024
Твір змінено: 08.01.2024
Завантажити: pdf див. (379.7 КБ)
Опис: Тарасенко І. Ю. Повсякденне життя селян прикордонних районів Поділля кінця XIX століття (за листами В. Г. Кравченка до Б. Д. Грінченка з архівних фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) / І. Ю. Тарасенко // Рукописна та книжкова спадщина України. - 2023. - Вип. 31. - С. 335-378.

Анотація: Мета роботи. Опрацювання і залучення до наукового обігу частини неопублікованого листування українського етнографа, діалектолога та краєзнавця В. Г. Кравченка з українським лексикографом, етнографом та громадським діячем Б. Д. Грінченком, що зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського і є цінним джерелом для вивчення історії Поділля ХІХ століття. Використання невідомої раніше інформації для глибшого розуміння життєвих реалій різних представників сільського населення Поділля. Методологія. У процесі проведення дослідження було використано насамперед метод наукової евристики, біографічний, історико-логічний та критичний методи вивчення історичних джерел й антропологічний підхід, що в комплексі надає змогу висвітлити повсякденне буття пересічного українця-селянина кінця ХІХ століття. Наукова новизна. Вперше введено до наукового обігу листування двох видатних українських діячів науки і культури В. Г. Кравченка і Б. Д. Грінченка, що актуалізує унікальну інформацію про селянський побут у прикордонних районах Поділля означеного періоду. Висновки. Оскільки предметом історії повсякденності є приватне життя, умови праці, відпочинку, побутові проблеми пересічних людей, а об’єктом виступають як письмові, так і усні матеріали, то неопубліковані листи В. Г. Кравченка до Б. Д. Грінченка слід розглядати як джерело для вивчення українського прикордонного села кінця ХІХ століття. Завдяки майстерному і детальному описові епізодів з життя простих людей до нас дійшла унікальна інформація, зафіксована сучасником на папері, що власне стане в нагоді для осмислення рівня життя та моральних засад тодішнього суспільства та глибшого відтворення історичної епохи.

Ключові слова: В. Г. Кравченко, Б. Д. Грінченко, Поділля, кінець ХІХ століття, листування, історія повсякденності.
Пов'язані автори:
Грінченко Борис
Кравченко Василь Григорович
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.