Олександр Суходоля » Системний підхід в оцінюванні стану та цілепокладанні у сфері енергетичної безпеки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Системний підхід в оцінюванні стану та цілепокладанні у сфері енергетичної безпеки

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.12.2020
Твір змінено: 18.12.2020
Завантажити: pdf див. (1.2 МБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2019. – №1-2.


Досліджено проблеми опису енергетичної безпеки як об’єкта управління та вибору сукупності параметрів оцінювання стану енергетичної безпеки. Проведено огляд існуючих теоретичних підходів до опису енергетичної безпеки, висвітлено сучасні тенденції розвитку теоретичних моделей у цій сфері. Доповнено еволюційний ряд етапів розвитку концептуальних підходів дослідження проблем енергетичної безпеки, що можуть здійснюватися шляхом обґрунтування необхідності переходу до відкритих взаємодіючих систем (екосистемність).

Запропоновано нову модель опису енергетичної безпеки на основі застосування системного підходу. Вироблено методологічні рекомендації щодо формування набору параметрів оцінювання енергетичної безпеки, зокрема таких, як-от: цілісність, структура, функції, зв’язки, процеси, матеріал системи. Розроблено метод визначення параметрів щодо оцінювання стану (як набір параметрів, що відображають сприйняття цілісної системи ззовні) та спроможності системи до розвитку й реагування на загрози (як набір індикаторів, що відображають функції та процеси життєдіяльності системи).

Наголошено на необхідності виокремлення цілепокладання як процесу та етапу здійснення управлінської діяльності. Розкрито важливість урахування світогляду управлінця у процесі цілепокладання, що у практичній площині формує політико-економічну модель управлінської діяльності. Запропоновано модель зниження рівня суб’єктивізму в процесі цілепокладання через вписування об’єкта управління у більшу систему.

Визначено подальші напрями розвитку теоретичних досліджень у сфері енергетичної безпеки.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.