Діана Стеблак » Становлення й розвиток протестантського фундаменталізму в Сполучених Штатах Америки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Становлення й розвиток протестантського фундаменталізму в Сполучених Штатах Америки

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.04.2023
Твір змінено: 24.04.2023
Завантажити: pdf див. (240.4 КБ)
Опис: Регіональні студії. – №20. – 2020.


Важливу роль у формування фундаменталізму мала Ніагарська конференція, яка відбулася між 1876–1990 рр., результатом якої стало п’ять основних («фундаментальних») принципів, серед них – непогрішність Святого Писання; Божественне виникнення Ісуса Христа і його непорочне зачаття; смерть Ісуса Христа на хресті за всіх грішників; його фізичне Воскресіння; майбутнє повернення Христа «во плоті», тобто друге пришестя месії. Фундаменталісти мали на меті повернення до «основ» християнства, тобто фундаментальних засад християнства.

Фундаменталістів і релігійні організації, які побудовані на фундаменталістських принципах, називають «релігійними правими» чи «новими релігійними правими», «новими християнськими правими». Важливий внесок у розвиток фундаменталізму зробили Натаніель Вест, Г.М.Пірсон, А.Дж.Гордон, В.Дж.Ердмен, А.Т.Пірсон та інші. Згодом велику роль у розвитку фундаменталізму відіграли Роберт Гранд, Річард Зон, Джеррі Леймом Фолвеллом та інші, які створили релігійні організації, побудовані на «фундаменталістських засадах», основною метою яких було покращення маральних принципів і сімейних цінностей у суспільстві, але нерідко їхня діяльність виходила далеко за ці межі, адже вони мали великий вплив на політику країни через кандидатів, яких лобіювали на ті чи інші посади. Вони мали велику підтримку в Республіканській партії, один із представників протестантського фундаменталізму, очільник релігійної партії «Християнська коаліція Америки» П.Робертсон висував свою кандидатуру від Республіканської партії на президентських виборах. Важливу роль у поширенні християнського фундаменталізму відіграє телевангелізм, який охоплював аудиторію не просто церкви, а мільйони теле- й радіоглядачів по всій країні, навіть за межами Сполучених Штатів Америки.

У статті проаналізовано поняття «фундаменталізм» і його особливості в США. Досліджено формування та розвиток протестантського фундаменталізму в Сполучених Штатах Америки. Проаналізовано особливості діяльності протестантських релігійних організацій у США, серед них – Нові християнські праві (NCR), «Християнський голос», «Чайна партія», «Християнська коаліція Америки», «Сім’я у фокусі», «Моральна більшість».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.